Naga MarketsOncoArendi Therapeutics rozszerza potencjał Platformy ChitynazowejSpółka OncoArendi rozwija związek OATD-01 jako kandydata na lek w terapii nieuleczanych chorób zapalnych i włóknieniowych. Badania kliniczne u pacjentów muszą być jednak poprzedzone szeregiem badań przedklinicznych, w tym badań toksyczności przewlekłej.

OncoArendi rozwija swoją działalność

Dlatego Spółka zleciła je firmie Charles River (USA), która jest wiodącym CRO (ang. Contract Research Organization) specjalizującym się badaniach toksykologicznych. Właśnie zakończył się 6 i 9 miesięczny okres podawania związku OATD-01, odpowiednio u szczurów i psów. Obecnie trwa kilkunastotygodniowa faza regeneracji zwierząt po podawaniu związku (ang. recovery). Wstępne raporty z tych badań spodziewane są na koniec stycznia 2021 roku, natomiast raporty końcowe będą przedstawione Spółce w drugiej połowie 2021. Należy podkreślić, że ukończone wcześniej 17-tygodniowe badania toksykologiczne (również wykonane przez Charles River), pozwolą na rozpoczęcie badań Fazy IIa u pacjentów z sarkoidozą już na początku przyszłego roku.

Ukończenie z sukcesem 6 i 9 miesięcznych badań toksykologicznych może umożliwić w przyszłości dawkowanie związku OATD-01 przez dowolnie długi czas pacjentom w innych wskazaniach, które stanowią przedmiot zainteresowania OncoArendi, tj. chorobach w których blokowanie celu terapeutycznego (chitynaz) przez związek OATD-01 może wywoływać efekt leczniczy. Taką chorobą, na którą na świecie cierpi dziesiątki milionów ludzi, a na którą nadal nie ma żadnego zatwierdzonego leku, jest niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby (ang. nonalcoholic steatohepatitis, NASH) – powiedział dr Rafał Kamiński, Członek Zarządu i Dyrektor Naukowy OncoArendi Therapeutics S.A.

OncoArendi właśnie otrzymało bardzo korzystne wyniki z badania przedklinicznego przeprowadzonego przez renomowaną firmę Sanyal Biotechnology (USA), która współpracuje z szeregiem wiodących firm farmaceutycznych rozwijających terapie w kierunku NASH. Wyniki uzyskane w mysim modelu (DIAMONDTM) jednoznacznie wskazują, że OATD-01 wykazał efekt terapeutyczny poprzez statystycznie istotną minimalizację szeregu parametrów rozwoju choroby. Podobne efekty obserwowano po podaniu innego związku o tym samym mechanizmie działania. Należy podkreślić, że wyniki uzyskane w tym modelu stanowią niezależne potwierdzenie skuteczności terapeutycznej OATD-01 testowanego wcześniej przez firmę SMC Laboratories z Japonii w innym mysim modelu (STAMTM). Zbieżność i statystyczna istotność obu eksperymentów podkreśla potencjał OATD-01 i innych inhibitorów chitynaz w leczeniu NASH.

Pozytywne wyniki badań w obu modelach NASH oraz ukończenie 6-9 miesięcznych badań toksykologicznych budują wartość i znacznie rozszerzają potencjał terapeutyczny związków rozwijanych przez OncoArendi w Platformie Chitynazowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJordan (SNB): ujemne stopy są konieczne. Martwi słaby dolar i euro
Następny artykułCTO Ripple sprzedał swoje bitcoiny, ETH i XRP za bezcen. Dziś byłby multimilionerem
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here