Naga Markets

OncoArendi Therapeutics powołało nowego specjalistę - Dr Samsona FungaOncoArendi Therapeutics S.A. (“OncoArendi”; GPW: OAT), firma biotechnologiczna, specjalizująca się w odkrywaniu i rozwoju najlepszych w swojej klasie leków małocząsteczkowych, które bezpośrednio modulują funkcję RNA oraz niezbadanych dotąd celów białkowych w terapii wielu nieuleczalnych chorób, informuje o powołaniu doktora nauk medycznych Samsona Funga na stanowisko Chief MedicalOfficer, CMO. Dr Fung będzie odpowiedzialny za globalny rozwój kliniczny firmy, badania translacyjne oraz strategie regulacyjne. Pokieruje on także pracami nad OATD‑02, nowatorskim podwójnym inhibitorem arginazy, który niebawem wejdzie w I fazę badań klinicznych.

OncoArendi powołało dr Samsona Funga na stanowisko Chief MedicalOfficer

– Bogate doświadczenie dr Funga w opracowywaniu leków, w medycynie translacyjnej i w onkologii oraz wiedza zdobyta podczas pracy w wiodących firmach biofarmaceutycznych sprawiają, że stanie się on kluczowym członkiem naszego zespołu – mówi Marcin Szumowski, CEO OncoArendi Therapeutics.– Z radością i dużymi nadziejami witamy Samsona na pokładzie, w okresie dynamicznego rozwoju naszego portfolio programów najlepszych w swojej klasie w obszarze terapii przeciwnowotworowych oraz chorób włóknieniowych. Liczymy, że pod przewodnictwem Samsona OATD-02, silnie działający podwójny inhibitor arginazy, z sukcesem wejdzie w fazę badań klinicznych w drugiej połowie 2022 roku, dając nową szansę pacjentom onkologicznym z różnymi typami nowotworów – dodaje Marcin Szumowski.

– Bardzo się cieszę, że dołączam do OncoArendi na tak ważnym etapie  rozwoju firmy.  Współpraca z utalentowanym zespołem będzie dla mnie dużą przyjemnością. Wierzę, że wspólnie będziemy dążyli do stworzenia leków małocząsteczkowych dających szansę leczenia pacjentów z chorobami nowotworowymi i włóknienieniowymi na całym świecie – wskazuje dr Fung.

Dr Fung ukończył studia na Uniwersytecie we Fryburgu w Niemczech i uzyskał tytuł lekarza chorób wewnętrznych ze specjalizacją w zakresie onkologii i hematologii. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie globalnego rozwoju klinicznego oraz rozwoju biznesu, które zdobył m.in. pełniąc funkcje kierownicze w obszarze nauk biologicznych w wiodących światowych firmach biotechnologicznych i farmaceutycznych,takich jak Roche, Novartis, Pharmacia/Pfizer, Novo Nordisk i AstraZeneca. Samson Fung był także szefem rozwoju klinicznego oraz interim CMO w czołowych firmach biotechnologicznych, takich jak Micromet (przejęty przez Amgen), Morphosys czy argenx.

Autor poleca również:

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here