Naga MarketsOncoArendi Therapeutics otworzy w tym roku nowoczesne laboratorium w Łodzi OncoArendi Therapeutics S.A. – jeden z liderów polskiej branży biotechnologicznej, podpisała 10-letnią umowę najmu nieruchomości w Łodzi, wynajmując blisko 500 m.kw. powierzchni, gdzie stworzone będzie nowe laboratorium przeznaczone dla chemii medycznej. Nieruchomość jest dostosowana do specjalistycznej działalności jaką będzie w nim prowadzić OncoArendi i położona w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, w centrum Łodzi.

OncoArendi Therapeutics podpisał 10-letnią umowę najmu nieruchomości w Łodzi

W nowoczesnym laboratorium specjaliści OncoArendi będą prowadzić badania nad innowacyjnymi lekami na wczesnym etapie ich rozwoju. Łódzki zespół chemików medycznych OncoArendi, wykorzystując zaawansowane techniki modelowania molekularnego (ang. computer-aided drug design), projektuje i syntetyzuje nowe związki chemiczne oddziałujące z określonymi celami molekularnymi (wytypowanymi białkami lub fragmentami mRNA), których niewłaściwe funkcjonowanie w organizmie ludzkim pociąga za sobą rozwój procesów chorobowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Modulacja funkcjonowania tych celów molekularnych za pomocą cząsteczek odkrywanych przez naukowców OncoArendi będzie prowadziła do zatrzymania lub spowolnienia rozwoju choroby. W powstającym w Łodzi laboratorium będą również badane własności fizykochemiczne oraz niektóre własności biologiczne syntetyzowanych związków, istotne dla określenia ich potencjału jako kandydatów na nowe leki. Nowa lokalizacja i infrastruktura badawcza pozwolą na dalszy rozwój tych kompetencji.

– Dzięki wysokiej jakości powierzchni laboratoryjnej będziemy mogli przyspieszyć dynamiczny rozwój OncoArendi. Jest to ponad 2-krotnie większa powierzchnia, porównując z naszą dotychczasową lokalizacją i docelowo może tam pracować nawet 25 naukowców. Decyzja o powstaniu nowego laboratorium jest wynikiem przyjęcia naszej niedawno opublikowanej strategii i doskonale się w nią wpisuje. Przeprowadzka do nowej lokalizacji umożliwi nam wzmocnienie kompetencji w obszarze chemii, co jest szczególnie ważne biorąc pod uwagę nowy obszar strategiczny, w którym chcemy się rozwijać, czyli platformę SMR (małe cząsteczki celujące w mRNA) – mówi Rafał Kamiński, członek zarządu i dyrektor ds. naukowych OncoArendi Therapeutics.

– Mamy doskonałych, ambitnych naukowców, którzy z pewnością w pełni wykorzystają potencjał, jaki niesie ze sobą nowocześnie wyposażone laboratorium, szczególnie, że zamierzamy mocniej postawić na wykorzystanie technik komputerowych w odkrywaniu nowych leków. Możliwość dostępu do takich nowoczesnych narzędzi oraz komfortowe warunki pracy w dużym laboratorium to spełnienie oczekiwań naukowców pragnących prowadzić badania na światowym poziomie. Dlatego liczymy, że dzięki temu OncoArendi będzie jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem rozwoju dla kreatywnych chemików, biochemików oraz bio/chemoinformatyków – zarówno tych dysponujących już pewnym doświadczeniem, jak i młodych naukowców chcących spróbować swych sił w realizacji interdyscyplinarnych, innowacyjnych i ambitnych programów poszukiwań nowych leków. Liczymy, że już za kilka miesięcy, po dokonaniu niezbędnych adaptacji, przeprowadzimy się do nowego laboratorium w Łodzi mówi Jacek Olczak, dyrektor chemii medycznej i współzałożyciel OncoArendi Therapeutics.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs biomed lublin | dax notowania na żywo | sp500 index | forum giełda | kurs dolara |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here