Naga MarketsOncoArendi [OAT], Kruk [KRU] – Gorące spółki dniaGwiazdą sesji z ubiegłego piątku była biotechnologiczna spółka OncoArendi Therapeutics. Spółka poinformowała o zawarciu wieloletniej umowy partneringowej z firmą Galapagos na dalszy rozwój kliniczny i komercjalizację cząsteczki OATD01. Największe emocje wzbudziła wysokość umowy sięgająca niemal 1,5 mld zł. Oznacza to bowiem, że spółka, która taką umową zaczyna na siebie zarabiać, dodatkowo pobiła historyczny rekord polskiej biotechnologii.

  • OncoArendi Therapeutics podpisuje kontrakt z Galapagos
  • Jego wartość może sięgnąć nawet 1,5 mld zł – to historyczny rekord
  • Kruk poprawia wyniki

“Współpraca OncoArendi i Galapagos ma, w ciągu najbliższych kilku lat, doprowadzić do wprowadzenia na światowe rynki leku opartego o cząsteczkę OATD-01 lub inne podwójne inhibitory do zastosowania m.in. w terapii idiopatycznego włóknienia płuc (IPF), sarkoidozie, astmie lub innych śródmiąższowych chorobach płuc. Warto podkreślić, że zgodnie z coraz liczniejszymi doniesieniami naukowymi, włóknienie płuc jest jednym z najczęstszych powikłań po COVID-19” – napisano w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Biotechnologiczny rekord

Spółka na starcie otrzyma 25 mln euro, a kolejne wypłaty będą przekazywane w transzach po osiąganiu kolejnych etapów badań. W dodatku spółka zarobi także na tantiemach od przyszłej sprzedaży leków opartych o tę cząsteczkę. OncoArendi ma więc zapewnione finansowanie na kilka najbliższy lat. Na wykresie mamy olbrzymią, ponad 200% lukę, choć niewykluczone, że notowania po okresie korekty, będą nadal wzrastać.

oncoarendi


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Kruk z dobrymi perspektywami

Wyniki za III kwartał bieżącego roku pokazał w miniony piątek lider rynku windykacji w Polsce, spółka Kruk. Kruk odnotował 53,84 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 77,78 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 154,79 mln zł wobec 129,29 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 335,18 mln zł wobec 326,49 mln zł rok wcześniej. Spółka wyraziła zadowolenie z wyników, gdyż te dane pokazują, że firma potrafi się dość szybko podnieść po okresie pandemii (wzrost przychodów o 30% względem II kwartału). Spółka wykazała także szereg oszczędności po stronie kosztów, co poprawiło wynik.

kruk

Sumując dane od początku roku, po trzech kwartałach mamy około 34,55 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 244,6 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 791,6 mln zł w porównaniu z 948,12 mln zł rok wcześniej. Warto zwrócić uwagę na rekordowy wynik gotówkowy, EBITDA sięgnęła aż 915 mln zł. Na wykresie kurs zdaje się kończyć korektę, a kluczowym sygnałem powrotu do trendu będzie wybicie oporu przy 140 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here