Naga MarketsOncoArendi [OAT], Cognor [COG] – Gorące spółki dniaMocną serię kilku wzrostowych sesji z rzędu notuje OncoArendi czyli spółka, która w ubiegłym roku zasłynęła podpisaniem najwyższego kontraktu w historii polskiej biotechnologii. W miniony piątek firma pokazała wyniki za III kwartał. OncoArendi odnotowało 1,88 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 0,75 mln zł straty rok wcześniej. W I-III kw. 2021 r. spółka miała 6,83 mln zł skonsolidowanej straty netto w porównaniu z 2,09 mln zł straty rok wcześniej. W ocenie analityków Ipopema Securities, wyniki są zgodne z oczekiwaniami.

Nie są one zresztą kluczową częścią obecnej wyceny spółki. Dużo ważniejsze są projekty, które mogą przynieść kolejne duże kontrakty. Analitycy zwracają uwagę, że już w listopadzie powinny pojawić się wyniki badań interakcji z nintedanibem, pirfenidonem i midazolamem, a projekt OATD-02 powinien ruszyć z badaniami klinicznymi już w przyszłym roku. Ostatnia zwyżka może też wynikać z doniesień, o których w piątek pisał „Parkiet” czyli o kroku naprzód w badaniach nad substancją mogącą mieć działanie przeciwnowotworowe.Atak na linię trendu

Kilka dni wcześniej eksperci Trigon DM zalecili kupno akcji z ceną docelową przy 56,10 zł, co nadal oznacza duży potencjał wzrostu kursu. Wycenę również uzasadniono nowymi projektami, w tym dotyczącymi technologii mRNA. Na wykresie wszystko wskazuje na zbliżający się atak na linię trendu spadkowego.

oncoarendi


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Płaska korekta

Wynikami za III kwartał pochwalił się w miniony piątek także Cognor. Spółka w tym okresie wypracowała 106,95 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1,78 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 148,92 mln zł wobec 9,03 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA przekroczyła 161 mln zł, przy 21 mln przed rokiem i 114 mln w drugim kwartale 2021 roku. W sumie, od początku roku po trzech kwartałach spółka miała 224,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 25,61 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 2 017,1 mln zł w porównaniu z 1 288,36 mln zł rok wcześniej. Kilka dni temu analitycy BM mBanku podwyższyli rekomendację dla spółki do “kupuj”, a cenę docelową pozostawili bez zmian na poziomie 5,05 zł.

cognor

“Biorąc pod uwagę, że w bieżącym roku zarząd zdecydował się na przesunięcie przestoju modernizacyjnego Ferrostalu na styczeń, to przed Cognorem kolejny udany kwartał z EBITDA ponad 100 mln zł” – podali analitycy w uzasadnieniu. Powodem wzrostu kursu ma być też spora szansa na wysoką dywidendę, na którą spółka może przeznaczyć nawet 50% zysku rocznego. Na wykresie trwa jednak korekta i pojawia się ryzyko zejścia na linię trendu.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here