Naga Markets

OmiseGO – co to jest?

Jest to publiczna, oparta na Ethereum technologia finansowa wykorzystująca portfele cyfrowe w celu zapewnienia wzajemnej wymiany płatności za pomocą walut fiducjarnych jak i kryptowalut w czasie rzeczywistym. (…) została stworzona aby umożliwić wszystkim dostęp do finansów za pośrednictwem sieci i portfela cyfrowego – czytamy na stronie OmiseGO.

OmiseGo cenaOmiseGo notowaniaWśród zespołu doradczego inicjatywy znalazł się między innymi twórca Ethereum, Vitalik Buterin a także odpowiedzialny za projekt Golem Julian Zawitowski. OmiseGO to spółka dosyć młoda – powstała dopiero w 2017 roku – jednak o silnych podstawach. Powstała na fundamentach innego przedsiębiorstwa – Omise. Działająca od 2013 na terenie Tajlandii, Japonii, Singapuru oraz Indonezji firma została wyróżniona przez tajskie wydanie Forbesa tytułem Fintech rockstars. W tym samym, 2016 roku Omise zostało nagrodzone przez premiera Tajlandii nagrodą Startup roku w dziedzinie technologii.

OmiseGO powstało w celu rozwiązania dwóch problemów. Pierwszym z nich jest fakt, że w samej tylko Azji setki milionów ludzi nie posiada dostępu do systemu bankowego. Szacuje się, że na całym świecie rachunku bankowego nie posiada nawet 2 miliardy ludzi. Sprawia to, że ludzie ci nie są w stanie korzystać z rozwiązań, które w rozwiniętej części świata wydają się codziennością. Jednocześnie na całym świecie zachodzi podobny trend – pomimo faktu, że spory odsetek ludzkości nie posiada konta w banku, to jednak ma dostęp do elektryczności, sieci GSM, telefonów komórkowych i Internetu.

Zespół pracujący nad OmiseGO postawił sobie za zadanie dostarczenie wszystkim ludziom prostego, przejrzystego rozwiązania, które pozwoli nie tylko na posiadanie ale i transakcje gotówką w formie niematerialnej – nie ważne czy będą to dolary, randy czy Bitcoiny.

Drugim problemem nad rozwiązaniem którego pracuje OmiseGO to kwestia koordynacji procesorów płatności. Rozwiązanie Omise ma umożliwić użytkownikom, a przede wszystkim przedsiębiorcom korzystanie z uniwersalnej i zdecentralizowanej platformy płatności, która będzie niezależna nie tylko od rządów i regulacji państwowych, ale nawet od instrumentów które będą towarzyszyć wymianie. Umożliwi więc wymianę Bitcoinów na walutę narodową, bądź też dobra u przedsiębiorcy który wprowadzi takie rozwiązanie w swoim sklepie.

Rozwiązania OmiseGO

Spółka pracuje nad wprowadzeniem całościowego, zdecentralizowanego systemu umożliwiającego wymianę wartości pomiędzy użytkownikami sieci z wykorzystaniem łańcucha bloków opartego o Ethereum. W tym celu rozwijane są trzy główne funkcjonalności platformy:

AVA Trade

Zdecentralizowana giełda wymiany

Blockchain Omise umożliwia wysyłanie i otrzymywanie dowolnej waluty czy aktywa poprzez sieć – w tym celu powstał DEX czyli Decentralized Exchange. Dostawcy rozwiązań płatniczych korzystający z OmiseGO umożliwią w ten sposób swoim klientom transfery pieniężne nie tylko wewnątrz swojej sieci (na przykład Polski) ale i sieci innych dostawców (na przykład z Niemiec czy Chile). Blockchain Omise ma działać nie tylko jako łańcuch dla własnego tokena spółki (OMG) ale jako hub do łańcuchów innych kryptowalut.

Software Development Kit (SDK)

To nic innego jak framework na którym użytkownicy Omise będa mogli tworzyć własne aplikacje. SDK dostarcza gotowych rozwiązań programistycznych, które zastępują dziesiątki jeśli nie setki linijek kodu. Co więcej, wykorzystując SDK będziemy w stanie stworzyć własną platformę płatniczą korzystającą z łańcucha bloków OmiseGO.

Wallet oraz token

Projekt posiada własną walutę o tickerze OMG – ta może być przetrzymywana na portfelu elektronicznym, który po zainstalowaniu na naszym komputerze stworzy z niego kolejny węzeł sieci (node). W ten sposób możemy w bezpośredni sposób wspomóc rozwój łańcucha bloków.

OmiseGO to również token na którym oparty jest też cały projekt. Jest to kryptowaluta oparta o schemat proof of stake. Oznacza to, że posiadanie większej ilości OMG będzie generowało większe prowizje za każdą transakcję przeprowadzoną w łańcuchu.

Plasma

Technologia nad rozwojem której pracuje między innymi Vitalik Buterin ma za zadanie umożliwić łańcuchowi na przetwarzanie ekstremalnie dużej ilości transakcji w ekstremalnie krótkim czasie. Zdaniem Buterina rozwiązanie te umożliwia osiągnięcie efetywności z jaką działa obecnie system Visa. OmiseGO będzie pierwszym projektem, który zaimplementuje nowe rozwiązanie twórcy Ethereum.

Informacje podstawowe

  • Nazwa: OmiseGO (OMG)
  • White paper: https://cdn.omise.co/omg/whitepaper.pdf
  • Strona internetowa: https://omisego.network/
  • Facebook: https://www.facebook.com/OmiseGO/
  • Twitter: https://twitter.com/omise_goŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułStrategia opcji waniliowych: Bull i Bear spread cz. 1
Następny artykułPrzegląd rynku kryptowalut – obiektywne spojrzenie na rynek
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here