Naga MarketsPonownie powracamy do tematu Omega – projektu, który przez obserwatorów rynku jest oskarżany o bycie piramidą finansową. Zgodnie ze skanem pisma, jakie otrzymaliśmy od byłego inwestora projektu, firma zarządzająca Omegą trafia teraz pod lupę UOKiK.

Niespełna miesiąc temu otrzymaliśmy maila od innej osoby (proszącej o anonimowość), która opisywała nam kulisy działania Omegi. Można było w nim przeczytać:

“Osobami decyzyjnymi są Pan Bartosz Nafalski i Pan Łukasz Bożek (wskazane osoby na terenie Polski prowadzą działalność pod firmami Expedite Sp. z o.o. oraz Feat Software Sp. z o.o.), którzy założyli spółkę Nautilius Investment Ltd., P.O. Box 31291, Ras Al. Khaimah, nr rejestrowy: IBC/04/15/10598.”

Omega a polskie instytucje

W lutym inny inwestor projektu zgłosił sprawę Omegi do KNF, o czym pisaliśmy tutaj.

Mocno zastawiającą kwestią jest to, jak projekt jest ukrywany przed osobami z zewnątrz (poniżej ponowie cytujemy lipcowy mail):

“Obecnie działalność została ukryta poprzez blokadę lokalizacji geograficznej dla osób wchodzących na stronę z Polski. Celem wejścia należy skorzystać z programów umożliwiających zmianę lokalizacji, a sama domena Omega.best została zarejestrowana w sierpniu 2018 roku w Polsce.”

Co ciekawe, pomimo takich działań Omega jest skierowana głównie do Polaków. Kolejną budzącą niepokój praktyką jest to, że  regulamin projektu jest widoczny dopiero po zarejestrowaniu oraz podaniu swoich danych osobowych.

Teraz do akcji ma wkroczyć UOKiK. Zgodnie z pismem, jakie nam przekazano, już 10 lipca br. instytucja wszczęła postępowanie “wobec spółki Nautilus Investment Ltd (…) w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów, polegających na założeniu, prowadzeniu i propagowaniu systemu promocyjnego typu piramida”. Sprawa jest – jak dodano w piśmie z dn. 8 sierpnia – w toku.

Jak działa piramida?

Do platformy Omegi nie można dostać się (nie można się zarejestrować), nie mając tzw. „sponsora”, tzn. osoby, która już jest Użytkownikiem. Do dołączenia potrzebny jest link referencyjny, który pozwala na dokonanie rejestracji.

W ramach projektu sprzedawany jest tzw. Active Box – „połączenie usług reklamowych, udział w badaniach marketingowych i zadaniach związanych z obsługą chmury kryptowalutowej”.

Firma posiada także program partnerski w ramach tzw. planu binarnego. Polega on na tym, że Użytkownik buduje swoją tzw. „strukturę dystrybucyjną” w ramach „dwóch nóg”. Użytkownicy zbierają środki w ramach wykupywanych przez innych „inwestorów” „Active Box’ów” będących w ich strukturze, w związku z czym mogą wypłacić prowizje z różnicy w odniesieniu do tzw. „słabszej nogi”.

Użytkownik ma również możliwość uzyskania nagród za swoją aktywność, tj. za zaproszenie jak największej liczby osób i wygenerowanie wysokiego obrotu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here