Naga MarketsNasza redakcja otrzymała maila z wiadomością dot. działalności projektu Omega, o którym pisaliśmy już w tym miejscu. W lutym zgłosiła się do nas pierwsza osoba, która uważała, że sposób funkcjonowania Omega przypomina piramidę finansową. Teraz otrzymaliśmy kolejne tego typu zgłoszenie od osoby pragnącej zachować anonimowość.

Mail rzuca trochę więcej światła na działanie projektu:

“Osobami decyzyjnymi są Pan Bartosz Nafalski i Pan Łukasz Bożek (wskazane osoby na terenie Polski prowadzą działalność pod firmami Expedite Sp. z o.o. oraz Feat Software Sp. z o.o.), którzy założyli spółkę Nautilius Investment Ltd., P.O. Box 31291, Ras Al. Khaimah, nr rejestrowy: IBC/04/15/10598. Z informacji, jakie posiadam, firmy zarejestrowane w Ras Al Khaimah mają zakaz prowadzenia działalności na terenie Emiratów, a także zapewniony jest im brak transparentności, a co za tym idzie brak możliwości zweryfikowania kto w rzeczywistości jest takiej firmy założycielem. Spółka Omega Best siedzibę i główne biuro natomiast ma w Kijowie pod adresem Carnegie Center, Klovskiy Spusk 7a . Wskazana spółka została założona na tzw. dyrektorów/udziałowców nominowanych, jednak w rzeczywistości to osoby wskazane powyżej są jej beneficjentami rzeczywistymi. Wynika stąd wniosek, ze rejestracja Omega Best w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, która najprawdopodobniej jest firmą „krzakiem”, a ma na celu ukrycie prowadzenia rzeczywistej działalności przez firmę zarejestrowaną na terenie Polski oraz Unii Europejskiej, w celu uniknięcia płacenia podatku dochodowego przez dyrektorów oraz liderów zorientowanych w sposobie działania tego procederu, a także utrudnienie dochodzenia swoich praw przez osoby poszkodowane.”

Omega piramidą?

O Omedze pisaliśmy już my, ale też i inne redakcje, np. Puls Biznesu czy portal BitHub.pl.

Ponoć zyski wygenerowane przez podmiot prowadzący Omegę, są “transferowane w rzeczywistości do firmy Expedite Sp. z o.o. i rzeczywista działalność spółki Omega jest również realizowana przez ten podmiot”.

Ponownie pojawia się kwestia tego, jak projekt jest ukrywany przed osobami z zewnątrz:

“Obecnie działalność została ukryta poprzez blokadę lokalizacji geograficznej dla osób wchodzących na stronę z Polski. Celem wejścia należy skorzystać z programów umożliwiających zmianę lokalizacji, a sama domena Omega.Best została zarejestrowana w sierpniu 2018 roku w Polsce.”

Co ciekawe, pomimo takich działań Omega Best jest skierowana głównie do Polaków. Kolejną budzącą niepokój praktyką jest to, że  regulamin projektu jest widoczny dopiero po zarejestrowaniu oraz podaniu swoich danych osobowych.

Osoba, która napisała do nas maila, twierdzi, że CBA badało już działalność p. Nafalskiego w 2018 r. Wtedy nie wykryto jednak żadnych nieprawidłowości. Ponoć w wyniku ukrycia przez osoby odpowiedzialne za projekt stosownych dokumentów, a tym samym utrudnianie śledztwa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here