Naga Markets webinar


logo omegaNie umilkły echa kontrowersji związanych z DasCoin, a do naszej redakcji zgłosiła się osoba, która niespełna miesiąc temu wysłała do KNF wniosek o zbadanie projektu Omega, który jest domniemaną piramidą finansową na rynku kryptowalut.


Omega jest zarejestrowana w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jej organizatorzy oferują udziałowcom zwroty sięgające nawet 70% w skali roku. Dla kogoś nie znającego realiów rynku brzmi pięknie. Aż nazbyt pięknie…

Jak to działa?

Przybliżmy jednak sposób funkcjonowania projektu. Do platformy nie można dostać się (nie można się zarejestrować), nie mając tzw. „sponsora”, tzn. osoby, która już jest Użytkownikiem. Do dołączenia potrzebny jest link referencyjny, który pozwala na dokonanie rejestracji. Procedura rejestracyjna jest dostępna pod adresem: https://www.omega.best/register/UklHSFQ=/.

Po zalogowaniu się, Użytkownik ma dostęp do platformy. Jednostką rozliczeniową w platformie jest tzw. BitBond – „token” służący do wykupienia produktów Omega. Wedle przyjętego przelicznika 1 BitBond = 1 €.

Jaki jednak produkt oferuje Omega? Firma sprzedaje tzw. Active Box, które jest reklamowane jako „połączenie usług reklamowych, udział w badaniach marketingowych i zadaniach związanych z obsługą chmury kryptowalutowej”. Cena tego wszechstronnego produktu? Od 50 do 200 000 euro. Użytkownik sam decyduje za jaką kwotę kupuje produkt, który – zdaniem osoby, która działała wewnątrz projektu – w rzeczywistości jest inwestycją w firmę tj. wykupieniem udziału w jej zyskach. W praktyce oznacza to, że Omega gromadzi środki od użytkowników i oferuje im w zamian za to procent od swoich zysków. Brzmi jak piramida finansowa?

Firma posiada także program partnerski w ramach tzw. planu binarnego. Polega on na tym, że Użytkownik buduje swoją tzw. „strukturę dystrybucyjną” w ramach „dwóch nóg”. Użytkownicy zbierają środki w ramach wykupywanych przez innych „inwestorów” „Active Box’ów” będących w ich strukturze, w związku z czym mogą wypłacić prowizje z różnicy w odniesieniu do tzw. „słabszej nogi”.

Użytkownik dodatkowo może również osiągać dochody jako:

  • Direct Bonus – w wysokości 6% od bezpośrednio rekrutowanych osób;
  • Leader Bonus – w wysokości 10% ze środków będących równowartością środków z nagród osiągniętych z bezpośrednio rekrutowanych osób;
  • Bonus binarny;
  • Team Bonus – w wysokości wynikającej z Direct Bonus zarobionych środków przez osoby znajdujących się w „słabej nodze” w programie binarnym.

Użytkownik ma również możliwość uzyskania nagród za swoją aktywność, tj. za zaproszenie jak największej liczby osób i wygenerowanie wysokiego obrotu.

Na moment pisania tekstu, nie wiemy, czy KNF bada już temat i do jakich wniosków doszedł.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here