Naga Marketslogo omegaNie umilkły echa kontrowersji związanych z DasCoin, a do naszej redakcji zgłosiła się osoba, która niespełna miesiąc temu wysłała do KNF wniosek o zbadanie projektu Omega, który jest domniemaną piramidą finansową na rynku kryptowalut.


Omega jest zarejestrowana w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jej organizatorzy oferują udziałowcom zwroty sięgające nawet 70% w skali roku. Dla kogoś nie znającego realiów rynku brzmi pięknie. Aż nazbyt pięknie…

Jak to działa?

Przybliżmy jednak sposób funkcjonowania projektu. Do platformy nie można dostać się (nie można się zarejestrować), nie mając tzw. „sponsora”, tzn. osoby, która już jest Użytkownikiem. Do dołączenia potrzebny jest link referencyjny, który pozwala na dokonanie rejestracji. Procedura rejestracyjna jest dostępna pod adresem: https://www.omega.best/register/UklHSFQ=/.

Po zalogowaniu się, Użytkownik ma dostęp do platformy. Jednostką rozliczeniową w platformie jest tzw. BitBond – „token” służący do wykupienia produktów Omega. Wedle przyjętego przelicznika 1 BitBond = 1 €.

Jaki jednak produkt oferuje Omega? Firma sprzedaje tzw. Active Box, które jest reklamowane jako „połączenie usług reklamowych, udział w badaniach marketingowych i zadaniach związanych z obsługą chmury kryptowalutowej”. Cena tego wszechstronnego produktu? Od 50 do 200 000 euro. Użytkownik sam decyduje za jaką kwotę kupuje produkt, który – zdaniem osoby, która działała wewnątrz projektu – w rzeczywistości jest inwestycją w firmę tj. wykupieniem udziału w jej zyskach. W praktyce oznacza to, że Omega gromadzi środki od użytkowników i oferuje im w zamian za to procent od swoich zysków. Brzmi jak piramida finansowa?

Firma posiada także program partnerski w ramach tzw. planu binarnego. Polega on na tym, że Użytkownik buduje swoją tzw. „strukturę dystrybucyjną” w ramach „dwóch nóg”. Użytkownicy zbierają środki w ramach wykupywanych przez innych „inwestorów” „Active Box’ów” będących w ich strukturze, w związku z czym mogą wypłacić prowizje z różnicy w odniesieniu do tzw. „słabszej nogi”.

Użytkownik dodatkowo może również osiągać dochody jako:

 • Direct Bonus – w wysokości 6% od bezpośrednio rekrutowanych osób;
 • Leader Bonus – w wysokości 10% ze środków będących równowartością środków z nagród osiągniętych z bezpośrednio rekrutowanych osób;
 • Bonus binarny;
 • Team Bonus – w wysokości wynikającej z Direct Bonus zarobionych środków przez osoby znajdujących się w „słabej nodze” w programie binarnym.

Użytkownik ma również możliwość uzyskania nagród za swoją aktywność, tj. za zaproszenie jak największej liczby osób i wygenerowanie wysokiego obrotu.

Na moment pisania tekstu, nie wiemy, czy KNF bada już temat i do jakich wniosków doszedł.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

 1. Witajcie!

  Po dokładnej analizie systemu, przyjrzeniu się działalności oraz dokumentom, a także w oparciu o opinie ekspertów od tego typu projektu przedstawiam wnioski:

  – Domena Omega.best zarejestrowana w sierpniu 2018 w Polsce. Później ukryta serwerami proxy,

  – Biuro znajduje się na Ukrainie, w Kijowie

  – Omega należy do Nautilus Ltd. zarejestrowanej w Ras al Khaimah,

  – Firmy zarejestrowane w Ras al Khaimah mają zakaz działalności na terenie Emiratów – a na stronie są reklamy z Emiratów między innymi

  – Poprzez powyższe nie jesteśmy w stanie sprawdzić kto stoi za firmą, kto jest jej założycielem,

  – Rejestracja firmy w Ras al Khaimah oznacza brak transparentności (nie ma dostępu do dokumentów rejestrowych), a także wyklucza działalność w Emiratach Arabskich łącznie z Dubajem,

  – Nie ma możliwości sprawdzenia numeru firmy pod jakim jest zarejestrowana, nie wiadomo więc także gdzie i czy płaci podatki,

  – Aby móc uzyskać jakikolwiek dostęp do regulaminy Omega Best czy przeczytać politykę prywatności musimy zarejestrować się w projekcie! Oznacza to, że w wielu przypadkach (wiele krajów) musimy użyć VPN (bo dostęp jest zabroniony) i wprowadzić nieprawdziwe dane. W tym momencie stajemy się użytkownikiem i dołączamy do grona, którym dumnie chwalą się liderzy i sam Pan Nafalski. W związku z powyższym nie mamy informacji na dzień dzisiejszym o tym ilu aktywnych użytkowników ma Omega, bo platforma wymusza rejestrację by mieć dostęp do podstawowych informacji.

  – Reklamy oraz ankiety, które mają być źródłem wpływów do Omegi nie są stargetowane, nie mają więc żadnego sensu, bo nie trafiaja do realnych odbiorców i żadna firma za coś takiego by nie zapłaciła, np. reklama małego butiku ze swetrami damskimi z Kijowa trafia do Azji… Podobnie jest z ankietami, których przeprowadzanie jest bezcelowe. Oznacza to, że nie ma z tego typu działalności żadnych realnych przychodów.

  – Firma Expedite, o której mówi Bartosz Nafalski i która ma czynnie wspierać Omegę nie należy do niego. Formalnie jest zarejestrowana na jego 79 letniego ojca. W takim przypadku oczywiste jest, że w razie postępowań, itp. do odpowiedzialności będzie pociągany staruszek, który spraw może niestety nie dożyć.

  – Według danych z KRS spółka Expedite (wówczas jeszcze West Bulls) została nabyta przez pana Bartosza Nafalskiego w czerwcu 2008 roku. Spółka została z Koszalina przeniesiona pod Częstochowę w 2010 a do Warszawy w 2014 roku. Nazwa EXPEDITE pojawiła się wraz z przenosinami do Warszawy.
  Kapitał zakładowy to całe 60.000 złotych polskich. Wszystko to w wyszukiwarce KRS ems.ms.gov.pl pod numerem 279714. W wyszukiwarce sprawozdań finansowych można zobaczyć raport za 2017 rok. Spółka ma 4 miliony obrotu, 43 581 zł zysku, co jeszcze nie stanowi problemu, ale 3 miliony zobowiązań z tytułu dostaw i ponad 3 miliony należności wskazuje że są to kwoty wyłącznie na payle tylko, że pierze, bo skoro dostawca ma czekać prawie rok na swoje pieniądze… Bartosz Nafalski by nie odpowiadać samemu zapisał firmę na swojego 79 letniego za kilka dni ojca.

  – EXPEDITE to też oddział w Polsce Światwego Holdingu Expedite Holdings z UK. Holding ten pod Prezesurą Bartosza Nafalskiego na 100 GBP kapitału zakładowego i 22.000 GBP długów których nie ma czym pokryć (ujemne kapitały własne) – źródło: beta.companieshouse.gov.uk/company/08668967/filing-history. Składanie raportów jako dla mikroprzesiębiorców sporo tłumaczy.

  – Spółka Expedite zatrudnia od kilku do maksymalnie kilkunastu pracowników, Bartosz Nafalski mówi o kilkuset do nawet kilku tysięcy. Jest to wierutne kłamstwo.

  – Nie ma żadnych realnych dowodów na jakiekolwiek wpływy do Omegi poza wpłatami od osób inwestujących.

  – Sam charakter Pana Bartosza Nafalskiego oraz jego podejście do ludzi również powinno być wzięte pod uwagę. O człowieku tym pisały swego czasu poczytne magazyny jak Forbes, że nie wypłacił pieniędzy wspólnikom, współpracownikom oraz osobom u niego zatrudnionym, a także miał komornika. Można znaleźć te informacje tu: forbes.pl/przywodztwo/wzial-byka-za-rogi/qkhbs6g

  – W Internecie podnoszone są też liczne głosy kobiet, które oszukał, wykorzystał, zdradzał i stosował wobec nich przemoc psychiczną. Oficjalnie Pan Nafalski jest w związku z piękną modelką i influencerką, którą można znaleźć na instagramie pod nickiem: marta_kalinowska. Na profilu można było oglądać piękne zdjęcia z rajskich wakacji, pełne miłości relacje. Niestety od pewnego momentu, a mianowicie od afery, w której wyszło, że Pan Nafalski zdradza i niszczy kobiety zdjęcia zniknęły, co może oznaczać, że jest to prawda.

  – Nie ma realnych dowodów na sukcesy Pana Nafalskiego z wielkimi markami, są to tylko słowa. W Internecie nie ma żadnej wzmianki o wprowadzaniu na rynek Tigera czy Mk Cafe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here