Naga MarketsOmar Arnaout (XTB): "Nie jesteśmy zadowoleni z wyników za II kw."
Omar Arnaout, prezes XTB

Prezes Domu Maklerskiego XTB, Omar Arnaout, w trakcie konferencji prasowej dotyczącej wyników spółki wyjawił, że nie jest zadowolony z rezultatów, jakie zostały osiągnięte w 1 półroczu 2021. Dodał on również, że pomimo tego spółce udało się zrealizować kluczowe zadanie, czyli zwiększona została liczba nowych klientów.

Załamanie notowań XTB

W trakcie wczorajszej sesji Dom Maklerski XTB notował gigantyczne spadki swojej giełdowej wyceny, które sięgały ponad 26%. Co prawda finalnie spółce udało się odrobić część strat, jednak spadek z poziomu ok. 16,70 zł do 13,11 zł jest i tak wyjątkowo spektakularny. Za ten stan rzeczy odpowiadają wyniki finansowe za pierwsze półrocze, które opublikowane zostały 28 lipca po godzinie 17.W I półroczu 2021 r., Grupa XTB wypracowała 65,2 mln zł zysku netto, o 77,8% mniej od rekordowego I półrocza 2020 r., kiedy sięgnął on 293,4 mln zł. Niższe o 53,3% były także przychody z działalności operacyjnej – w I półroczu 2021 r. wyniosły 241,9 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie ub. roku sięgnęły rekordowych w historii Grupy 518,1 mln zł.

Spadek przychodów i zysków Grupy XTB wynika przede wszystkim z niskiej zmienności na rynkach finansowych i towarowych w II kwartale 2021 r., a także z niekorzystnej dla przychodów Grupy sytuacji na rynku kryptowalut, wskutek czego XTB odnotowała 46,6 mln zł straty z CFD na kryptowaluty w I półroczu 2021 r.

Prezes XTB niezadowolony z wyników

– Oczywiście nie jesteśmy zadowoleni z wyników za II kw. Jednak zawsze przy okazji spotkań wynikowych, nawet gdy te wyniki były bardzo dobre, wspominaliśmy, że dla nas kluczowy jest przyrost bazy klienckiej i elementy, nad którymi mamy kontrolę. Przede wszystkim skupiamy się na danych operacyjnych. – stwierdził podczas konferencji prezes XTB Omar Arnaout.

– Nie jest to żadne wytłumaczenie i nie cieszymy się z tego, że rentowność na lota była druga najniższa w historii spółki, ale jednak było wiele pozytywnych elementów, które są bardzo silną bazą pod to, byśmy generowali coraz lepsze wyniki w przyszłości. – wskazał również.

Prezes XTB podkreślał więc fakt, że choć co prawda wyniki finansowe rozczarowały, to jednak liczba nowych klientów cały czas rośnie, a to może przełożyć się na poprawę wyników finansowych w przyszłości, szczególnie w okresach zwiększonej zmienności, co sprzyja większej liczbie zawieranych transakcji.

Bez wyraźnego odbicia

Pomimo tak gwałtownej przeceny w trakcie wczorajszych notowań, podczas dzisiejszego otwarcia nie widać mocnego odreagowania. Jednocześnie wskazać należy, że już wczoraj doszło do odrobienia części spadków, a wycena spółki wzrosła z 12 zł obserwowanych w najgorszym momencie do ponad 13 zł na zamknięciu.

invest
Omar Arnaout: nie jesteśmy zadowoleni z wyników
Notowania XTB dnia 30.07.2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie piątkowej sesji Dom Maklerski XTB notuje nieznaczne wzrosty swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie zaledwie 0,53%, co oznacza wzrost o skromne 7 groszy względem wczorajszego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 13,11 zł. Aktualnie inwestorzy płaca więc za walor równo 13,18 zł.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin era | ccc akcje prognozy | kghm akcje kupno | mercator akcje wykres | długoterminowa prognoza kursu jena | euro dolar wykres | gpw xtb |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here