Naga MarketsOmar Arnaout nowym prezesem XTB

Pod koniec zeszłego roku Omar Arnaout został powołany na stanowisko regionalnego dyrektora XTB na Polskę, Niemcy, Rumunię i Węgry. Obecnie natomiast Rada Nadzorcza spółki podjęła decyzję o powierzeniu mu roli prezesa całego przedsiębiorstwa.


Jakub Zabłocki ustępuje z fotela tymczasowego CEO

W oficjalnym oświadczeniu XTB czytamy: “Zarząd X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. („Spółka”, „XTB”) informuje, że w dniu 23 marca 2017 r. Rada Nadzorcza Spółki powzięła uchwałę w przedmiocie odwołania delegacji Przewodniczącego Rady Nadzorczej Pana Jakuba Zabłockiego do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu. Jednocześnie w tym samym dniu Rada Nadzorcza XTB zdecydowała w drodze uchwały, że Zarząd Spółki będzie liczył cztery osoby, tj. Prezesa Zarządu oraz trzech członków Zarządu Spółki. Równocześnie z powyższym Rada Nadzorcza powołała z dniem 23 marca 2017 r. Pana Omara Arnaout na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki.”

Warto przypomnieć, że w pierwszej połowie stycznia ze stanowiska prezesa XTB odwołany został Jakub Malý. Decyzja ta miała charakter strategiczny i wynikała z dążenia Rady Nadzorczej do zapewnienia akcjonariuszom odpowiedniej dynamiki wzrostu wartości Spółki. Rolę tymczasowego prezesa objął wtedy właściciel XTB, Jakub Zabłocki, jednak do okresu nie dłuższego niż 10 kwietnia.

Nota prasowa odnośnie zmian na fotelu prezesa XTB pojawiła się w czwartek, w późnych godzinach wieczornych. Jej oficjalne ogłoszenie miało więc miejsce w trakcie FxCuffs 2017 – podczas uroczystej gali rozdania nagród J. Zabłocki wspólnie z O. Arnaout odbierali jedną z 5 statuetek, które trafiły w ręce przedsiębiorstwa. Właśnie wtedy właściciel XTB po raz pierwszy przedstawił Pana Arnaout jako nowego CEO największego polskiego domu brokerskiego.

Jakub Zabłocki, Przewodniczący Rady Nadzorczej X-Trade Brokers DM S.A. powiedział „Cieszymy się, że Omar Arnaout zgodził się objąć rolę Prezesa Zarządu. Posiada on ogromne doświadczenie i zrozumienie naszego biznesu poparte wieloletnim stażem
w XTB. Wierzę, że duże zaangażowanie Omara przyczyni się w najbliższym czasie do przyspieszenia rozwoju Grupy.

Przeczytaj wywiad, który portal Comparic.pl przeprowadził z O. Arnaout w styczniu 2017 roku.

„Jednym z ważniejszych celów XTB w 2017 roku jest optymalizacja działań nie tylko centrali, ale również naszych oddziałów zagranicznych. Chcemy skupić się na rozwoju technologicznym oraz zapewnieniu obecnym i potencjalnym klientom jak najlepszych warunków handlu na ponad 3000 instrumentów pochodnych, dając im jednocześnie dostęp do najbogatszych na rynku zasobów analitycznych i edukacyjnych. Współpraca z XTB to nie tylko rachunek inwestycyjny, ale również wiele wartości dodanej, której klienci nie otrzymają od większości domów maklerskich.” – mówi Omar Arnaout, Prezes Zarządu.

Życiorys nowo powołanego Prezesa XTB

Omar Arnaout jest związany ze Spółką od stycznia 2007 roku. W latach 2007-2009 pełnił funkcję Sales Dealera. W latach 2009 – 2010 pełnił funkcję wicedyrektora oddziału rumuńskiego XTB a w latach 2010 – 2012 funkcję wicedyrektora oddziału włoskiego XTB.

W latach 2012-2014 Omar Arnaout pełnił funkcję dyrektora biura oddziałów zagranicznych w Noble Securities Dom Maklerski S.A. a w 2014 roku, również pełnił rolę dyrektora sprzedaży i Prezesa Zarządu xStore sp. z o. o.

W latach 2014-2016 pełnił funkcję dyrektora sprzedaży detalicznej w XTB Limited w Wielkiej Brytanii, a w 2016 roku Pan Omar Arnaout objął stanowisko dyrektora regionalnego XTB na Polskę, Węgry, Niemcy i Rumunię. Od dnia 10 stycznia 2017 r. do dnia 23 marca 2017 r. pełnił funkcję Członka Zarządu XTB ds. Sprzedaży w randze Wiceprezesa Zarządu. Pan Omar Arnaout ukończył w 2005 r. z tytułem magistra, Szkołę Główną Handlową w Warszawie – Bankowość i Finanse.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here