Olsztyn zainwestował w technologię EthereumJeśli narzekacie na niską adopcję blockchaina w Polsce, Olsztyn ma dla was dobre wieści. Miasto stanie się pierwszym miastem na świecie, które wykorzysta blockchain Ethereum do wsparcia służb ratowniczych.

  • Olsztyn staje się pierwszym miastem na świecie, które wykorzysta blockchain Ethereum do wsparcia służb ratowniczych. 
  • Chodzi o system SmartKey, technologii łączącej blockchain z fizycznymi aktywami. Umożliwi służbom wchodzenie do wszystkich budynków w mieście.

Olsztyn i Smartkey

Chodzi o system SmartKey, technologii łączącej blockchaina z fizycznymi aktywami. W praktyce ma wspomóc służby ratownicze – policję, straż pożarną i pogotowie ratunkowe.







SmartKey umożliwi bowiem zespołom ratowniczym skuteczniejsze wykonywanie zadań. W praktyce chodzi o połączenie smart kontraktu z urządzeniami Teltonika, które z kolei są wykorzystywane przez polskie zespoły ratownicze. W efekcie służby będą mogły wejść do każdego budynku w mieście bez konieczności namierzania posiadacza kluczy lub oczekiwania na pozwolenie.

– Istniejąca potrzeba, aby nasze służby ratownicze mogły bez przeszkód wykonywać swoje obowiązki, jest delikatna. Wykorzystanie technologii blockchain i rozwiązania SmartKey wydaje się być idealnym rozwiązaniem, dającym bezpieczeństwo właścicielom i mieszkańcom budynków, ale także swobodę dla naszych służb ratowniczych – powiedział Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego powiedział.

CoperniCoin

Brzezin jako urzędnik miał już  wcześniej do czynienia z technologią blockchaina. Przypomnijmy, że zarządzane przez niego województwo wyemitowało token Mikołaja Kopernika – CoperniCoin. Ponadto lokalny samorząd stworzył platformę, która pozwalała wymienić CopernicCoin na różne pamiątki.

Dalsza część artykułu pod filmem




Samo SmartKey w założeniu pozwala wykorzystywać technologię blockchain do tworzenia podstaw dla rozwoju inteligentnych miast.

Inteligentne miasto to taki obszar miejski, który wykorzystuje nowe technologie do gromadzenia danych w taki sposób, by w efekcie ułatwiać potem życie jego mieszkańcom. Chodzi o jak najbardziej efektywne zarządzanie aktywami, zasobami i usługami na terenie miasta.

Autor poleca również:



Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia













Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot. kryptowalut w Sejmie. Od lipca 2017 r. pełni funkcję sekretarza w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj