Podczas, gdy maksymaliści Bitcoina opowiadają się za tym, by rozprawić się z protokołem Ordinals i stojącymi za nim tokenami BRC-20, kolejne giełdy dołączają do ”rewolucji” związanej z tym zjawiskiem. Najpierw Binance, a teraz i OKX ogłosiło, że wprowadzi na swojej platformie rozwiązania, które pozwolą użytkownikom na mint oraz handel bitcoinowymi inskrypcjami.
- Giełda OKX nie dostrzega zagrożeń dla sieci Bitcoina, jakie mogłyby wyniknąć z funkcjonowania tokenów BRC-20,
- Na platformie niedługo będzie można samodzielnie mintować tokeny oparte o ten standard oraz handlować nimi,
BRC-20 wchodzą na kolejną giełdę
Kapitalizacja rynkowa tokenów BRC-20 przebiła w zeszłym tygodniu poziom 1 miliarda dolarów, co tylko utwierdziło kryptowalutowe giełdy o ich potencjale. Oczywiście, boom na tego typu tokeny jest przypisany wybijaniem memecoinów w oparciu o ich standard.
Przed weekendem największa na świecie giełda kryptowalut – Binance – ogłosiła wsparcie dla handlu NFT wybitymi na blockchainie BTC. Teraz do tego trendu dołączyło OKX. Dzięki użyciu portfela giełdy użytkownicy będą mogli bić i uskuteczniać handel tokenami BRC-20.
– Dodanie obsługi Ordinals oraz obsługi BRC-20 ma po prostu sens. Będzie to kluczowy filar tego, co ludzie będą robić podczas interakcji z web3 – wyjaśnia Jason Lau, dyrektor ds. innowacji w OKX.
Nowe funkcje uruchomione na platformie OKX będą udostępniane jednak stopniowo. W tym tygodniu na giełdzie ruszy opcja tradingu tokenami BRC-20, ale jej użytkownicy będą mogli samodzielnie mintować je dopiero pod koniec maja. Natomiast handel bitcoinowymi inskrypcjami rozpocznie się dopiero w czerwcu.
OKX opowiada się po stronie Ordinals
Wzrost aktywności transakcyjnej w sieci BTC skutkował równocześnie tym, że opłaty transakcyjne poszybowały do nowych rekordowych poziomów. To natomiast przełożyło się na największe od kilku lat przychody wśród górników Bitcoina.
Handluj kontraktami CFD na waluty, kryptowaluty, surowce, towary, akcje, indeksy i ETFy z najwyżej ocenianym brokerem i wiodącą społecznościową platformą inwestycyjną. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie korzystając z łatwego w użyciu interfejsu i ciesz się niskimi opłatami oraz wąskimi spreadami na wszystkich aktywach. |
Jak wynika z raportu od platformy analitycznej Dune Analytics, w ostatnim czasie odnotowano 35 mln dolarów pochodzących z opłat transakcyjnych w sieci Bitcoina. Zwiększona aktywność na tym blockchainie i idące na tym konsekwencje doprowadziły do drastycznego obniżenia liczby aktywnych adresów BTC.
Mimo że Jason Lau pozytywnie postrzega przyszłość ekosystemu Bitcoina w związku z pojawieniem się Ordinals, to zdaje sobie sprawę, że nastoje w tej społeczności mogą ulec z czasem pogorszeniu.
– Jest dużo pracy, aby upewnić się, że ten [wzrost] się utrzyma. Jedno wyzwanie, na które zwracamy uwagę: w obozie Bitcoina istnieją rozbieżne poglądy na temat tego, jak to się rozegra w przyszłości – zauważa.
Chodzi mianowicie o wewnętrzną rozbieżność zdań wobec tokenów BRC-20 wśród użytkowników sieci BTC. Część społeczności pierwszej kryptowaluty traktuje ten standard aktywów jako SPAM, który tylko zaśmieca przestrzeń blokową tego blockchaina. Deweloperzy Bitcoin Core opowiadają się za tym, że tokeny mintowane w oparciu o nowy protokół powinny zniknąć z sieci Bitcoina.
– Mamy to na względzie. Niekoniecznie się zgadzamy… uważamy, że te transakcje są ważne. Przestrzegają zasad i warunków sieci, więc nie ma w tym nic złego – dodaje dyrektor OKX.
Autor poleca również:
- SEC lekceważy Coinbase. ”Nikt nas nie może zmuszać do regulacji kryptowalut”
- Ministrowie finansów UE jednogłośnie zagłosowali za przyjęciem MiCA
- Ważny moment w historii Bitcoina! Sieć odnotowała już milion ”wholecoinerów”
|
Ostrzeżenie o ryzyku: Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjna.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >> |