Naga MarketsJoseph P. Willner – Day Trader, w wyniku działań którego firmy maklerskie straciły ponad 2 miliony dolarów przyznał się dziś do winy. Miał on spiskować w celu popełnienia oszustwa dotyczącego papierów wartościowych i czerpania nielegalnych zysków z serii skoordynowanych transakcji obejmujących ponad 50 zhakowanych rachunków maklerskich online.


W imieniu innych wypełniał swoje zlecenia

Zgodnie z zarzutem zawartym w aktach oskarżenia i innych aktach sądowych, w okresie od września 2014 r. do maja 2017 r. Willner wykorzystywał swoje rachunki maklerskie do składania “krótkich ofert sprzedaży” akcji spółek publicznych po sztucznie zawyżonych cenach rynkowych. Jednocześnie jego wspólnicy włamywali się na internetowe rachunki maklerskie ofiar i składali zlecenia kupna akcji po sztucznie zawyżonych cenach, co odpowiadało ofertom krótkiej sprzedaży Willnera. W wyniku tych działań poszkodowane firmy brokerskie straciły ponad 2 miliony dolarów.

– Podczas gdy podejście było nowatorskie, wynik końcowy jest taki sam, a oskarżony został pociągnięty do odpowiedzialności za swoje czyny. Bez względu na to, jakich technik cybernetycznych używają oszuści, Urząd ten i nasi partnerzy w zakresie egzekwowania prawa doprowadzą ich przed oblicze sprawiedliwości –  powiedział Richard P. Donoghue, Prokurator Okręgu Wschodniego Nowego Jorku.

Na popełnione czyny Willnerowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a także spora grzywna mogąca wynieść nawet dwukrotność straty brutto.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBP/USD na tegorocznych minimach. Kurs funta traci, dolar się umacnia
Następny artykułRynki finansowe w Polsce – WIG20 wygląda marnie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here