Naga Markets

Lupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut CoinbaseWedług danych on-chain dostarczonych przez analityków z CryptoQuant 15 lipca br. Coinbase Pro opuściło 248 mln dol. w stablecoinach. Odpływ ten był znacznie wyższy niż na innych popularnych giełdach wirtualnych walut jedynie pod względem procentowym. Po tym, gdy platforma ta postanowiła zawiesić swój program afiliacyjny, niektórzy zaczęli obawiać się o to, iż ma ona problem z płynnością. 

Około 248 mln dol. w stablecoinach opuściło Coinbase Pro

W piątek wieczorem wśród członków społeczności kryptowalutowej pojawiły się pogłoski na temat rzekomych problemów z płynnością znanej amerykańskiej giełdy. Jej klienci otrzymali bowiem informację e-mailową o zawieszeniu programu afiliacyjnego w związku ze złymi warunkami na rynku. Coinbase przyznało, że nie jest w stanie go dalej prowadzić. Niektórzy zinterpretowali tę wiadomość, jako zły znak. Uznali bowiem, iż może ona zwiastować problemy dot. całej giełdy ze względu na tę oraz kilka innych decyzji podjętych na tle ostatnich kilku tygodni. 

W tym samym dniu Coinbase Pro odnotowało wypływ około połowy stablecoinów ze swoje platformy o łącznej wartości 248 mln dol. Choć procentowe dane mogą wprowadzać w popłoch, inne znane platformy spotkały się z podobnej wielkości wypłatami ‘’stabilnych kryptowalut’’. Przykładowo klienci Binance wycofali z niej nieco mniej, niż 300 mln dol., jednak w jej przypadku kwota ta stanowiła tylko 1% wszystkich stablecoinów na niej dostępnych.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Opinie członków społeczności kryptowalutowej 

Kilku popularnych przedsiębiorców z branży blockchain zabrało głos w sprawie plotek o możliwej niewypłacalności Coinbase. Przykładowo Dan Held z konkurencyjne platformy przeznaczonej do handlu wirtualnymi walutami – Kraken podkreślił, iż wycofanie programu afiliacyjnego nie powinno być odbierane, jako znak ostrzegawczy.

Kilka dni wcześniej także dyrektor generalny Coinbase – Brian Armstrong zapewniał, że jego giełda dostosowuje się do wzrostu odnotowanego w 2021 r. 

Inni użytkownicy stwierdzili jednak, iż warto dmuchać na zimno oraz wyciągać nauczkę z podobnych historii. Ryzyko przechowywania środków na platformie kryptowalutowej może być podwyższone po bankructwie projektów tj. Celsius Network, czy Voyager.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułKurs EUR/USD pozostanie pod presją podaży. Szkodzą słabe dane z Chin, uważają analitycy MUFG Banku
Następny artykułKurs dolara w górę. Nial Fuller czeka, by sprzedać euro i kupić ropę naftową
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here