Naga Markets


Opisywana na Comparic.pl strategia Double Bollinger Bands daje konrariański sygnał kupna na GBPUSDPopularny kabel od połowy kwietnia przebywa w silnym trendzie spadkowym wywołanym przede wszystkim przez powrót byków na dolara amerykańskiego. Test okolic 1,3700 i znajdującego się tam wsparcia w połączeniu z dywergencją pomiędzy wykresem a RSI (9) wskazuje na słabnący potencjał podaży, co może skutkować korektą wzrostową. 


Wyraźny short squeeze jaki miał miejsce w drugiej części kwietnia na wykresie GBPUSD wydaje się powoli kończyć.

Dywergencja jaka ma miejsce na wykresie godzinowym pomiędzy GBPUSD a RSI(9) jest wyraźnym sygnałem kurczącego się momentum spadkowego. W połączeniu z testem równego poziomu 1,3700 i znajdującego się w tej okolicy wsparcia z marca sygnał ten zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu.


Okazja do długich pozycji na GBPUSD by Comparic on TradingView.com

Pamiętając o tym, że długie pozycje w tak silnym trendzie spadkowym z jakim mamy obecnie do czynienia na kablu są dość ryzykowne warto wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Pierwszą z nich jest zarządzanie gotówką – początkowe ryzyko na pozycję w takim scenariuszu nie powinno przekraczać 1% naszego depozytu. Sam zamierzam piramidować swoje zyski ustawiając zlecenia oczekujące na coraz wyższych poziomach. W momencie gdy rynek będzie podążał w moją stronę kolejne zlecenia będą aktywowane na coraz wyższych poziomach.

Śledzisz już profil Comparic na TradingView?

Drugą, jest zabezpieczenie inicjującej pozycji. Swoje zlecenia zabezpieczające umiejscowiłem poniżej poziomu 1,3700, a w kolejnych dniach korzystać będę z kroczących zleceń stop loss.

Wybicie ostatniego dołka na 1,3712 i spadek poniżej 1,3700 będzie negacją sygnału zakupu. tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/USD, GBP/AUD, CAD/JPY
Następny artykułPoniedziałkowy przegląd rynków – GBPUSD, GOLD
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here