Naga MarketsDwóch mieszkańców Mississippi, Donald Raggio oraz jego syn Chris, od kilku lat dochodzą w sądzie swoich praw do odzyskania 9,5 tysiąca Bitcoinów, które znajdowały się na rachunkach nieistniejącej już giełdy Mt Gox i zostały sprzeniewierzone prawie 7 lat temu. Obecnie wspomniana suma w BTC warta jest ponad $130 milionów.


Pozew z 2014, sprawa z 2011?

Chociaż pozew sądowy został złożony 5 marca 2014 roku (kilka tygodni po pojawieniu się pierwszych rewelacji odnośnie ataku hackerskiego na Mt Gox), to monety z rachunku poszkodowanego miały zniknąć już w 2011. Wiadomości mailowe zaprezentowane sędziemu sugerują, że Jed McCaleb, będący ówczesnym właścicielem Mt Gox, zdawał sobie sprawę z zaistniałej sytuacji.

Oskarżeni w sprawie – McCaleb oraz jego następca, Mark Karpeles – argumentowali, że sprawa powinna zostać przedawniona, ponieważ zarzuty nie zostały wniesione przed uływem trzech lat od rzekomej kradzieży tokenów. W połowie listopada 2017 roku ich wniosek został podtrzymany przez sąd, Raggio postanowił jednak odwołać się od decyzji w grudniu.

Czy właścicielowi upadłej już giełdy Mt Gox ponownie się upiecze? Warto przypomnieć, że w połowie 2017 sąd uznał Karpelesa za niewinnego, nie obciążając go ani karą grzywny, ani pozbawienia wolności. Do dzisiaj nie udało się jednak odzyskać 400 tysięcy z 640 tysięcy Bitcoinów, które zniknęły z giełdy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Prezes Mt. Gox: „Wszystkie wasze Bitcoiny przepadły”

Problemy giełdy Mt Gox, niegdyś odpowiedzialnej za 80% światowego obrotu BTC, rozpoczęły się na przełomie 2013 i 2014 roku. Do użytkowników docierały niepokojące informacje o ataku hackerskim, jednak dopiero w marcu 2014 Mark Karpeles zdecydował się wydać oficjalne oświadczenie, w którym poinformował, że wszystkie kryptowaluty należące do inwestorów przepadły.

„Jest mi niezmiernie przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Nie wiem jak mam przeprosić osoby dotknięte z powodu problemów naszej platformy. 750 tysięcy BTC należących do naszych klientów praktycznie w całości przepadły…”  – informował Karpeles.

Mt Gox w tym samym czasie złożyło wniosek o upadłość, tocząc od tego czasu batalie sądowe z klientami chcącymi odzyskać swoje pieniądze. Zdecydowana większość spraw kończy się jednak fiaskiem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here