Naga MarketsRopa WTI – cena tego niezbędnego w każdej gospodarce surowca w dużym stopniu zależy od wydarzeń międzynarodowych tak politycznych jak i ekonomicznych. Ostatnie wydarzenia w cieśninie Omańskiej – pożary na 2 tankowcach spowodowane tajemniczym atakiem – teoretycznie powinny wpłynąć na wzrost cen ropy, jednak tydzień zakończył się spadkowo. Może to świadczyć o tym, że jednak większy wpływ na cenę tego surowca może mieć obawa o obniżony popyt spowodowany spadkiem produkcji przemysłowej w związku z wojną celna pomiędzy USA-Chiny. Więcej o sytuacji na rynku ropy można przeczytać Tutaj.

OIL.WTI Daily – cena znajduje sie w konsolidacji

Spójrzmy na sytuacje ropy na wykresie od strony technicznej. Patrząc na wykres Daily – zauważymy, że cena znajduje się w konsolidacji w strefie, gdzie już kilka razy takie formacje się pojawiały. W poprzednich dwóch przypadkach, wybicie z konsolidacji następowało zgodnie z panującym wtedy trendem. Dzienna świeca z piątku zawarta jest całkowicie w czwartkowej, więc mam tu formacje Inside Bara.

OIL.WTI – wybicie z konsolidacji może wskazać kierunek w jakim cena będzie podążać w kolejnych sesjach

Gdy spojrzymy na wykres na interwale H4 widać, że cena w piątek dotarła do lokalnej linii trendu spadkowego i znajduje się jednocześnie w połowie konsolidacji. O kierunku na najbliższe sesje prawdopodobnie zadecyduje kierunek wybicia z konsolidacji, gdyby historia miała się powtórzyć to będzie to na południe. Warto jednak poczekać do potwierdzonego wybicia z Inside Bara i dołączyć się dopiero do impulsu pokonującego granicę konsolidacji, w której cena może jeszcze jakiś czas się poruszać.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here