Naga MarketsMieszkańcy Stanów Zjednoczonych mieli okazję podziwiać niezwykle rzadkie i piękne zjawisko jakim jest zaćmienie słońca. Inwestorzy na całym świecie mogli natomiast obserwować piękną katastrofę, która miała miejsce na wykresie ropy naftowej. Prawdziwy oil coaster jest zabawą dla spekulantów i przekleństwem inwestorów długoterminowych. 


Jak dotąd nie mieliśmy dużo okazji do zaskoczeń. Ten tydzień upływa jak na razie bardzo spokojnie, a Donald Trump wydaje się mieć lepszą rękę do rynków. Te przynajmniej nie spadają.

Zwolnienie Steve’a Bannona z funkcji doradcy prezydenta było dobrym początkiem tygodnia. Wczoraj zaś Trump wygłosić przemówienie w którym poruszył ważną kwestię amerykańskiej obecności w Afganistanie. Całe wystąpienie prezydenta oceniane jest przez ekspertów jako ułożone i najbardziej prezydenckie ze wszystkich mających dotąd miejsce.

Tymczasem rynki już zdywersyfikowały większość z tych dobrych informacji. Trend wzrostowy na głównych amerykańskich indeksach wciąż jest utrzymany, jednak o ile reforma systemu zdrowia lub zmiany w polityce fiskalnej nie wejdą w życie w najbliższej przyszłości wówczas byki mogą wyczerpać swoje siły.

Oil coaster

Obecni na rynku ropy naftowej nie narzekają ostatni na brak emocji. Spora zmienność przy jednoczesnym braku kierunku powoduje zamęt w głowach inwestorów długoterminowych. Daytraderzy zaś liczą zyski z sporych ruchów na wykresie, które miały miejsce w ostatnich dniach.

Rynki wciąż otrząsają się z ogromnej nadpodaży ropy. Jednak pomimo wysiłku Bliskiego Wschodu, wydobywający czarne złoto na Zachodzie pompują ile mogą. Ruchy których ostatni byliśmy świadkami są raczej efektem spekulacji niż zdarzeń fundamentalnych. Najważniejsza bitwa rozegrała się o okolice 43 dolarów za baryłkę. Piątkowe wzrosty zostały niemal w całości zniesione przez poniedziałkowe spadki. Obecnie ropa wydaje się kontynuować tendencję z końca zeszłego tygodnia.

Swobodny spadek

Praktycznie całe wzrosty rynku kryptowalut jakich byliśmy świadkami w zeszłym tygodniu, zostały już skorygowane. To jedynie łagodne przypomnienie tego jak bardzo zmiennym jest ten rynek.

Bitcoin oraz Ethereum tracą w tej chwili po około 4%. Zyskuje natomiast niekochany brat BTC czyli Bitcoin Cash. Obecnie jedno BCH kosztuje około 700 USD.

Sprawdź warunki handlu BTC na platformie eToro

Spore wzrosty dosięgły również Monero, dotychczas pozostającego w cieniu coina, który może zostać wprowadzony na jedną z największych giełd kryptowalut na świecie, koreańską Bithumb. Pogłoski o takiej możliwości wpłynęły bardzo pozytywnie na Monero, które w ostatnich 24 godzinach wystrzeliło do okolic 80 USD. 

Wzrosty te spowodowały… że rynkowa wartość Monero po raz pierwszy w historii przekroczyła wartość miliarda dolarów!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here