whitebit

Nie od dziś wiadomo, że wydobywanie kryptowalut wiąże się nie tylko ze znacznym nakładem finansowym jaki trzeba poczynić w celu zakupu koparek czy stworzenia całej kopalni lecz również z ogromnym nadmiarem ciepła i hałasu, z którymi trzeba sobie w jakiś sposób poradzić. By pomóc w rozwiązaniu tych problemów tworzy się różnego rodzaju instalacje mające zniwelować hałas a pozyskane w efekcie kopania ciepło wykorzystać w sposób korzystny ekonomicznie. Jednym z Twórców takiego rozwiązania jest Polak, Maciej Zakrzewski, który zaprojektował i wykonał system do “kopania ciepła z koparek”.


System HeatMiner (aka SilentMiner) bo o nim mowa, to system, który pozwala “górnikom kryptowalut” uzyskać ciepło z tzw. “koparek”, czyli urządzeń generujących kryptowaluty dzięki pracy obliczeniowej, i wprowadzić je np. do centralnego ogrzewania. Jest to system, który jak soczewka pozwala skupić ciepło tam, gdzie akurat go potrzebujemy.HeatMiner to unikalne rozwiązanie do odzyskiwania ciepła z wszelkich urządzeń elektronicznych. Poprzez efektywne, ponowne wykorzystanie ciepła wytwarzanego przez koparki, zwiększa ono opłacalność wydobycia kryptowalut, redukuje hałas a także znacznie wydłuża żywotność sprzętu. Dzięki równomiernemu odzyskiwaniu ciepła, możliwe jest także bezpieczne podkręcanie urządzań, co zwiększa także efektywność pracy koparek.

Korzystając z okazji, udało nam się porozmawiać z panem Maciejem i zadać mu kilka pytań dotyczących samego funkcjonowania systemu HeatMiner jak również jego przyszłości:

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem akcji, walut oraz kryptowalut. Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz współtwórca kanału Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019 oraz Srebrnym Laurem Invest Cuffs w kat. Analityk Roku 2022.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj