Naga Marketstwitter-logoWyniki finansowe Twittera w drugim kwartale 2015r. okazały się lepsze od oczekiwań analityków, jednak słabe prognozy wzrostu ilości użytkowników przełożyły się na spadek notowań akcji. Początkowe wzrosty o prawie 6% bardzo szybko zawróciły podczas konferencji zorganizowanej przez spółkę i jeszcze przed jej zakończeniem TWTR tracił 12%.


Inwestorzy zaniepokojeni prognozami wzrostowymi

Nagła wyprzedaż rozpoczęła się w momencie gdy dyrektor finansowy Twittera, Anthony Noto powiedział, że nie spodziewa się żadnego większego wzrostu ilości odbiorców medium społecznościowego „w dłuższym okresie”.

Twitter znajduje się obecnie w środku wymiany kadry zarządzającej – na początku lipca z funkcji prezesa zrezygnował Dick Costolo. Jego miejsce zajął jeden ze współzałożycieli portalu Jack Dorsey. Ma pełnić jednak rolę tymczasowego CEO, w międzyczasie natomiast rada nadzorcza zajmie się poszukiwaniem nowego prezesa (ponoć na stanowisko to kandydować ma również sam Dorsey).

Twitter Inc

Spółka uczciwie przyznaje, że boryka się z problemami

INWESTUJ W AKCJE TWITTERA I INNYCH AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK DZIĘKI TOPOPTION – SPRAWDŹ TERAZ

Dorsey oraz jego ekipa uczciwie przyznała się inwestorom, że posiada pewne problemy. Brakuje odpowiedniej dyscypliny w egzekucji produktowej, sam serwis jest zbyt skomplikowany i wielu użytkowników nie wie tak naprawdę jak w pełni wykorzystać możliwości Twittera – widać to między innymi po nikłej popularności serwisu w naszym kraju. Kadra kierownicza przedstawiła kilka projektów rozwiązania problemu – między innymi propozycję zmiany kolejności, w której wyświetlane są kolejne ćwierknięcia. Implementacja tak daleko posuniętych aktualizacji wymaga jednak czasu.

Główne wartości z wczorajszego raportu finansowego

  • Przychód: $502mln, +64% r/r, prognoza analitykóo na poziomie $481.1mln
  • EPS: $0.07 w stosunku do prognozy analityków na poziomie $0.04$
  • Miesięczna ilość aktywnych użytkowników: 316 milionów użytkowników w stosunku do 308 milionów w Q1 2015r.
  • Prognozy przychodu w Q3: $545mln do $560mln w stosunku do prognoz analityków na poziomie $555.8mln.

Liczba użytkowników w USA na tym samym poziomie co w Q1

Podsumowanie techniczne sugeruje dalszą sprzedaż | Źródło: Investing.com
Podsumowanie techniczne sugeruje dalszą sprzedaż | Źródło: Investing.com

Liczba użytkowników Twittera w Stanach Zjednoczonych zatrzymała się w drugim kwartale bieżącego roku w okolicach 66 milionów – dokładnie taki sam wynik jak w Q1. Wszyscy nowi użytkownicy w okresie od kwietnia do czerwca pochodzą spoza Stanów Zjednoczonych.

Jeżeli TWTR chce ponownie przyciągnąć do siebie inwestorów musi pokazać, że posiada plan na stały wzrost bazy odbiorców. Co prawda medium jest popularne wśród celebrytów, dziennikarzy i aktywistów, jednak grupa odbiorców przekraczająca delikatnie 300 milionów osób jest niezwykle mała w porównaniu do Facebooka, który twierdzi, że posiada 1,4mld użytkowników.

Spółka chce wypuścić zestaw nowych funkcji , które ułatwią korzystanie z serwisu społecznościowego oraz zwiększyć zyski w strefach, w których Twitter cieszy się już sporą popularnością – chodzi między innymi o wydarzenia na żywo. Dodatkowo najnowsza umowa podpisana z Google powinna zdecydowanie rozszerzyć zasięg Tweetów, które będą trafiać w najbliższej przyszłości nie tylko do zalogowanych użytkowników, ale również do nieposiadających konta.

Broker TopOption daje możliwość gry w oparciu o notowania Twittera oraz innych amerykańskich spółek. Załóż konto już teraz, ciesz się wysokimi poziomami zwrotu i zarabiaj dzięki opcjom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here