Naga MarketsOgromna strata na debiucie. Live Motion Games przeceniane o ponad 16%W trakcie swojego debiutu na rynku NewConnect Live Motion Games notuje poważne spadki, które od początku sięgają wartości dwucyfrowych. Choć cena emisyjna wynosiła 45 zł, to obecnie za walor inwestorzy płacą już tylko 37,58 zł, a do tego w najgorszym momencie cena akcji spadała nawet poniżej 36 zł.

Dwucyfrowa strata na start

Live Motion Games to polska firma gamingowa, która 17 czerwca zaliczyła swój debiut na małym rynku NewConnect. Pierwszy dzień notowań nie należy jednak (jak na razie) do udanych. Od samego początku spółka bardzo wyraźnie traci i co kluczowe, są to straty dwucyfrowe.Ogromna strata na debiucie. Live Motion Games przeceniane o ponad 16%
Notowania spółki Live Motion Games dnia 17.06.2021. Źródło: Stooq.pl

Początkowe otwarcie miało miejsce powyżej 38 zł, jednak w trakcie następnych minut spadki zostały pogłębione poniżej 36 zł. Wtedy też nastąpiło odreagowanie, dzięki któremu notowania wzrosły chwilo do okolic 40 zł za walor, co jednak dalej oznaczało ponad 10% poniżej ceny emisyjnej, która wynosiła 45 zł.

Po chwilowym odreagowaniu widoczne są jednak ponowne spadki, które znoszą wycenę raz jeszcze poniżej 38 zł. Na chwilę obecną wycena spółki wynosi 37,58 zł, co oznacza spadek o 16,49% względem ceny emisyjnej.

Live Motion Games debiutuje na NewConnect

Przedmiotem działalności spółki jest produkcja i wydawania gier na komputery osobiste sprzedawane za pośrednictwem platformy Steam na rynki globalne. Emitent koncentruje się na produkcji symulatorów, gier city-builder, survival oraz pozostałych. Według założeń przyjętego modelu biznesowego Emitent zamierza produkować i wydawać gry z segmentu średniobudżetowego (koszt produkcji pojedynczej gry w tym segmencie wynosi od 100 tys. do 1.000 tys. PLN), których okres produkcji wynosi od roku do dwóch lat.

Oferta publiczna spółki obejmowała 90 tys. akcji serii C i sprzedaż 15 tys. akcji serii A. Cena emisyjna została ustalona na poziomie 45 zł, natomiast sam debiut jest już 14 w tym roku na rynku NewConnect. Warto również wspomnieć, że bardzo duże udziały w spółce posiada PlayWay, gdyż emitent należy do grupy kapitałowej PlayWay.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ropy brent | złotówka online | akcje dom development | RSI | spółki giełdowe | dolar | notowanie funta |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here