Naga MarketsPrzepływy ryzyka i spadające rentowności amerykańskich obligacji skarbowych zmusiły pod koniec tygodnia dolara amerykańskiego (USD) do pozostania w tyle walut G10. Jednak w opinii ekonomistów z MUFG Banku istnieją nieodparte powody, by sądzić, że skala osłabienia „greenbacka” wydaje się być bardziej ograniczeniem pozycji niż jakąkolwiek zauważalną zmianą w globalnym tle makro. Z kolei według ekspertów z Westpac, indeks dolara amerykańskiego (DXY) wygląda nieco chwiejnie, ale powinien zachować większość ostatnich wzrostów. Indeks DXY spada trzecią sesję z rzędu poniżej 94,0.

Słabość kursu dolara (USD) wygląda na chwilową – MUFG

Nasza dwuletnia miara z-score dla ogólnego pozycjonowania na dolarze (USD) w dużym stopniu od 2015 roku potwierdza perspektywę, że obecny ruch korekcyjny jest związany z nadmiernym nagromadzeniem pozycji długich w USD, które są obecnie likwidowane – napisano w raporcie.Pogląd analityków na utrzymanie dobrego wsparcia na dolarze amerykańskim w czwartym kwartale opiera się dodatkowo na utrzymującej się niepewności dot. globalnego wzrostu.

Indeks dolara amerykańskiego pozostanie wspierany przez Fed – Westpac

Urzędnicy Fed nie wydają się być zniechęceni co do swoich planów ograniczania ilościowego łagodzenia ilościowego mimo spowolnienia wzrostu liczby miejsc pracy, co dostarcza solidnego wsparcia dla dolara amerykańskiego. Według ekonomistów z Westpac, indeks dolara (DXY) wygląda nieco chwiejnie i wynosi niecałe 94,0, ale powinien zachować większość ostatnich wzrostów.

Projekcje PKB w USA na III kwartał nadal spadają, ostatnia mediana spadła do 4,7% w ujęciu rocznym. Jednak to nie nadszarpnęło dolara, a dalsze spadki materialnego wzrostu wydają się i tak mało prawdopodobne – wskazano w raporcie.

Tymczasem niedobory mocy w Chinach i ograniczenia gazowe w Europie prawdopodobnie rozciągną się przez zimę na półkuli północnej, rzucając trwałą chmurę na globalne perspektywy odbicia w 2022 r.

Jednocześnie urzędnicy Fed nadal sygnalizują silną preferencję, aby iść naprzód ze stosunkowo szybkim zmniejszaniem zakupów aktywów. Tapering prawdopodobnie zostanie ogłoszony na następnym spotkaniu 4 listopada i rozpocznie się przed końcem roku.

Indeks DXY wygląda na nieco chwiejny w okolicach 94,00, ale powinien zachować większość swoich ostatnich wzrostów w obliczu kolejnych oznak, że globalne odbicie traci rozpęd, a Fed zmniejsza QE – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda ccc | lotos giełda | biomed lublin | cena bitcoina | ropa wti kurs | amrest kurs akcji | lotos kurs |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here