Naga Marketsmonety Bitcoin na koparce do kryptowalutMimo, że najstarsza kryptowaluta ma już ponad 10 lat, to pod względem regulacyjnym rynek ten pozostaje wciąż dość młody. Jak się okazuje, jednym z powodów takiego stanu rzeczy może być czynnik, który zdaniem wielu jest największym atutem kryptowalut. Mowa oczywiście o ich z góry określonej i ograniczonej podaży. 


21 mln BTC to za mało?

Terry Duffy, CEO Chicago Mercantile Exchange (CME) przyznał, że ograniczona ilość BTC jest wyzwaniem dla organów regulacyjnych. Jego zdaniem brak możliwości dodruku BTC w przypadku deficytu stanowi wyzwanie dla regulatorów.

Zobacz także: Kolejnym katalizatorem do wzrostów BTC będą…banki centralne

Zauważa on, że kryptowaluty wspierane przez “prawdziwe” aktywa, takie jak pieniądze fiducjarne będą jedyną formą wirtualnej waluty, która pasuje do rachunku podlegającego nadzorowi regulacyjnemu. Wyraża on także swoje poparcie dla stablecoinów wspieranych przez “prawdziwe” dolary.

Kryptowaluty są często postrzegane jako kolejny instrument inwestycyjny, w którym wartość coina jest ważniejsza niż przypadki jego użycia. Duffy podkreślił, że przyjęcie i wykorzystanie zdecentralizowanej waluty powinno budzić większe obawy niż rzeczywisty wzrost czy spadek rynku. Dodał również, że organy regulacyjne są nadal ostrożne w stosunku do kryptowalut, ponieważ są one wciąż stosunkowo nowym instrumentem finansowym:

“Wierzę, że organy regulacyjne są obecnie nieco bardziej ostrożne w kwestii stemplowania czegokolwiek, co odnosi się do kryptografii. Myślę, że trudno jest się czuć komfortowo z czymś, co jest tak nowe, jak to”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: USD/CAD, AUD/CHF, CHF/JPY
Następny artykułBitcoin na dwutygodniowych minimach. Kurs BTC nadal konsoliduje
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here