Naga MarketsKurs ropy spada poniżej 15 USD/brk. Ograniczenia OPEC nie pomagająRopa naftowa WTI spadła w poniedziałek z powrotem poniżej 15 USD za baryłkę, ponieważ wzrost jej globalnych zapasów przy jednoczesnym spadku popytu utrudnia wiodącym producentom zrównoważenie rynku poprzez ograniczenie produkcji.

  • Arabia Saudyjska ogranicza wydobycie. Nie zatrzymuje to spadku cen ropy
  • Baryłka WTI kosztuje niecałe 15 USD
  • WTI spada prawie o 16% po wzroście o 2,7% w piątek

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena ropy pod presją ogromnej podaży i słabego popytu

Kurs ropy WTI spada na początku nowego tygodnia o prawie 16%, tym samym niwelując czterodniowy zysk. Podczas gdy wydobycie w USA stoi pod znakiem zapytania, a Arabia Saudyjska zaczęła zmniejszać produkcję jeszcze przed oficjalną datą rozpoczęcia ograniczania dostaw OPEC +, inwestorzy ponownie skupiają się na ogromnej nadwyżce ropy naftowej, która wypełnia zbiorniki na całym świecie.

Wracają również obawy przed ponowną katastrofą na notowaniach, która sprawiła, że po raz pierwszy w historii notowań ​​ceny czarnego złota spadły poniżej zera.

Zapasy w amerykańskim centrum magazynowania ropy wzrosły do ​​najwyższych poziomów od 2017 r. Źródło: Nymex

Według ekspertów z Goldman Sachs, pęczniejący nadmiar ropy ma doprowadzić do limitów pojemności magazynowych w ciągu zaledwie trzech tygodni, a handlowcy, rafinerie i pośrednicy szukają nowych sposobów gromadzenia ropy. To wywiera dodatkową presję na dalszą przecenę surowca.

Obawy związane z rosnącymi światowymi zapasami, szczególnie w USA, w których pandemia wirusa wpływa negatywnie na zużycie benzyny, wywierają presję na cenę ropy. Chociaż OPEC zaczął ograniczać produkcję, popyt nadal pozostaje na niskich poziomach, co będzie czynnikiem obniżającym ceny – powiedział Kim Kwangrae, analityk towarów w Samsung Futures Inc.

Niskie ceny ropy wywierają nacisk na producentów

spadające ceny ropy naftowejW zeszłym tygodniu w USA wyłączonych zostało 60 platform wiertniczych, zmniejszając aktywną ogólnokrajową flotę do 378, zgodnie z danymi Baker Hughes Co. W ujęciu procentowym spadek był największy od lutego 2006 r. Jednocześnie był to szósty z rzędu tygodniowy spadek.

Spółka Saudi Aramco w zeszłym tygodniu zaczęła ograniczać dzienną produkcję z około 12 milionów baryłek do 8,5 miliona baryłek dziennie. OPEC + zgodził się zmniejszyć produkcję o około 9,7 miliona baryłek dziennie, aby powstrzymać spadki cen ropy.

Notowania ropy WTI kontynuują w poniedziałek deprecjację przebijając poziom 15 USD za baryłkę. Globalny popyt powinien pozostać na niskich poziomach przy jednoczesnym wysokim poziomie podaży, co może determinować dalsze spadki cen.

Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here