Naga Markets

Oferta konsorcjum z udziałem ZUE najkorzystniejsza w kolejowym przetargu w RumuniiWarszawa, 24.08.2022 (ISBnews) – Konsorcjum ZUE oraz Drum Asfalt z siedzibą w Oradea (Rumunia) złożyło najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym na rynku rumuńskim dotyczącym zamówienia pn. “Projekty typu ‘Quick Wins’ – Prace nad likwidacją ograniczeń prędkości w celu przywrócenia parametrów technicznych drogi kolejowej nr 300 – 6 Lot ( 24,3 km)”, podało ZUE.

“Budżet zamawiającego na przedmiotowe zadanie po przeliczeniu na polską walutę stanowi równowartość ok. 88 mln zł. Ze względu na ograniczenia prawne wynikające z procedur przetargowych obowiązujących na rynku rumuńskim informacja nt. wartości złożonej oferty na obecnym etapie postępowania przetargowego objęta została ograniczeniem w zakresie ujawnienia w przestrzeni publicznej” – czytamy w komunikacie.Udział spółki w konsorcjum wynosi ok. 50%. Zamawiającym jest państwowa spółka kolejowa w Rumunii (C.F.R.” S.A. Oddział Regionalny C.F. Cluj).

Kryteriami oceny ofert były: 1) cena – 75%, 2) park maszynowy – 8%, 3) okres realizacji – 12%, 4) okres gwarancji – 5%.

Termin realizacji zadania: 24 miesiące od dnia podpisania umowy, zakończono.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. Skonsolidowane przychody ZUE wyniosły 851,45 mln zł w 2021 r.

(ISBnews)

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here