Naga MarketsW majowym wydaniu Global Economic Outlook Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wskazuje na napięcia w relacjach handlowych jako główny czynnik zagrażający światowej gospodarce.

 „Wzrost się stabilizuje, ale gospodarka pozostaje słaba, a na horyzoncie rysują się poważne ryzyka. Rządy muszą zintensyfikować prace, by zapewnić powrót do silniejszego i trwalszego wzrostu”. Prognoza światowego wzrostu została obniżona do 3,2 proc. z 3,3 proc. prognozowanych w listopadzie. Obniżono prognozy m.in. dla Japonii, Kanady, Australii; podwyższono dla strefy euro, Wielkiej Brytanii i USA.

OECD prognozuje, że wzrost PKB Polski wyniesie 4,2% w 2019 r. (poprz. 4 proc.), zaś w 2020 r. PKB spowolni do 3,5% (poprz. 3,3 proc.). W uzasadnieniu napisano, że wzrost gospodarczy spowolni, jednakże pozostanie na wciąż solidnym poziomie (…), częściowo z uwagi na szersze spowolnienie gospodarcze w Europie. Spadek handlu światowego zaważy na eksporcie. Jednakże wzrost poziomu transferów socjalnych i cięcia podatkowe wzmocnią konsumpcję prywatną. Przyspieszenie płac podtrzyma podnoszenie się inflacji.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here