Naga MarketsW grudniu przedstawiliśmy model funkcjonowania konsultanta telefonicznego, który powołując się na firmę Vortex Assets proponował swojemu rozmówcy udział w debiucie spółki Trivago. Opublikowaliśmy wówczas dwa artykuły, w których upubliczniliśmy nagranie konsultanta oraz oficjalne zaprzeczenie rzecznika Alior Banku jakoby instytucja ta miała współpracować z formą Vortex Assets a także szczegółowy opis przebiegu całego procederu związanego z proponowaną inwestycją i próbę zastraszenia jednego z traderów.


Dzięki kontaktowi z jedną z poszkodowanych osób której udało się odzyskać stracone pieniądze poznaliśmy nie tylko schemat działania ‘brokera’ ale również rozwiązanie jak odzyskać swoje stracone pieniądze.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jedna z osób poszkodowanych przeprowadziła swoje własne, indywidualne śledztwo, którego wynikami podzieliła się nami.

Z relacji, która została nam przedstawiona wynika, iż przedstawiciel telefoniczny powołujący się na firmę Vortex Assets pracuje w centrum Warszawy. Niemal niemożliwym okazuje się jednak fizyczne spotkanie z tą osobą a na recepcji biurowca okazuje się, że pracownicy ochrony nie kojarzą aby taka firma się w nim znajdowała. Zamiast tego jest tam zarejestrowana firma telemarketingowa. Czy zatem owi konsultanci to jedynie pracownicy telemarketingu, którzy skrypty swoich rozmów czytają z kartki? Na to pytanie nie udało nam się jednak zdobyć jednoznacznej odpowiedzi.

Wraz z zgłębianiem tematu dowiadujemy się, że ze sprawą powiązanych jest coraz więcej różnego rodzaju firm, których przedmiotem działalności nie jest w cale obrót instrumentami finansowymi, a m.in. usługi informatyczne czy marketingowe. Większość z tych firma zarejestrowana jest pod jednym adresem. Na miejscu, przed drzwiami przyczepione są liczne tabliczki z nazwami i logotypami. Jak się jednak okazuje jest to jedynie puste mieszkanie, w którym zarejestrowana jest należąca do mieszkańca Wrocławia firma “wirtualne biuro” umożliwiająca rejestrowanie działalności gospodarczych pod swoim adresem.

Jak odzyskać stracone pieniądze?

Ponieważ za całym procederem stoi kilka rożnych firm istnieje duże prawdopodobieństwo, że korzystają one z różnych banków. Osobą, która ujawniła nam w jaki sposób odzyskała swoje pieniądze jest ten sam człowiek, dzięki któremu, w poprzednim artykule ujawniliśmy nr rachunku bankowego w CESKA SPORITELNA A.S. niezbędny do zasilenia swojego rachunku brokerskiego.

Poszkodowany udał się do placówki swojego banku i kierowniczce zgłosił, iż “Prosi o wycofanie pieniędzy w związku z ich wyłudzeniem. Wpłata została spowodowana wyłudzeniem pieniędzy na jego szkodę i jest to wynik działania procederu przestępczego.”

Podczas zgłaszania takiej szkody musimy podać również nr rachunku, na który nasze środki zostały przelane, konkretną kwotę oraz datę tej operacji.

W ten sposób już dwóm osobom udało się odzyskać swoje stracone pieniądze. W chwili obecnej może być to jednak utrudnione ponieważ kolejna osoba została poinformowana, iż na ten moment rachunki bankowe firmy zostały zablokowane przez prokuraturę. Warto jednak próbować bo tak jak wspomniałem, może okazać się, iż Państwa środki leżą na innym rachunku bankowym i da się je odzyskać.

Przegrałeś pieniądze? Nic straconego

Osoba, której relacje przedstawiamy początkowo straciła wszystkie swoje zainwestowane pieniądze. Po fakcie okazało się jednak, że środki pochodzące z jego przelewu w dalszym ciągu znajdują się na rachunku bankowym brokera i bez większego problemu udało się je wycofać i odzyskać. Czym zatem handlował poszkodowany? Niestety nie posiadamy na to żadnych dowodów jednak wydawać by się mogło, iż handel odbywał się wirtualnymi środkami na zmanipulowanym rynku i jedynym realnym elementem są tutaj straty klientów bo ich prawdziwe pieniądze nie trafiają na rynek.

Co ciekawe zarówno w przypadku naszego świadka jak również drugiej osoby, której udało się odzyskać swoje pieniądze, po całym zajściu ponownie skontaktował się z nimi konsultant i wbrew oczekiwaniom nie rościł on sobie zażalenia co do wycofanych pieniędzy a jedynie ponownie próbował namówić te osoby do kolejnej inwestycji.

Tak jak wspomniałem, nie posiadamy twardych dowodów potwierdzających te fakty a cały wpis to jedynie relacja, którą otrzymaliśmy od jednej z poszkodowanych osób jednak ciężko doszukiwać się motywów dla których osoba ta miałaby kłamać i wprowadzać nas w błąd. Jeżeli zatem straciłeś w ten sposób swoje oszczędności, udaj się do placówki swojego banku. Gwarancji nie ma ale warto spróbować bo być może i Tobie uda się odzyskać stracone pieniądze.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNZDUSD – test górnego ograniczenia kanału spadkowego
Następny artykułInwestowanie aktywne a pasywne. Co wybrać?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

6 KOMENTARZE

  1. Uwaga na binvesting złodzieje mnie oszykali na 12 tys euro. Brak kontaktu bo chciałem wyplacic zysk. Sami uruchomi tranzakcje jestem na minusie.

  2. Ja przekonałam się na naciagaczu. Łukasz Szwarmf. Oszust . Buduje rodzinę na kłamstwie i zlodziejstwie. Tez mi analityk który nie pozwoli swojemu klientowi być strasznym. A teraz się złodziej wypiera tego co mówił podczas gdy miałam rozmowy nagrywane. Oszust i zlodziej. Nam każe płacić podatki przed wypłatą a oni złodzieje jakieś składki płacą?

  3. co jesli pieniadze zostały przelane na portfel btc, a z portfela na platforme? czy tez jest mozliwosc odzyskania pieniedzy w takim przypadku kierujac sie tym sposobem w artykule?

  4. Naciągacze na rynku to obecnie plaga, żerują na nieświadomości, piramidy finansowe, ostatnio bezwzględny (oślizły typ bez skrupułów, pełen buty) naciągnął mnie na 1685$ na pakiet, który tak naprawde nc m nie daje, a za reklamę na tym portalu social media (chyba ok1,5 mln ludzi ) muszę i tak dodatkowo płacić, poza tym narzędzia sie trudne do samodzielnej obsługi, koleś szuka tylko frajerów na Royal, lecz nie wszyscy daja sie nabrać. Nawet właściciele firmy wypowiedzieli się, że lepiej zaczć od małych sum, lecz on w nocy naręcił tak sytuację, że tylko tak można zarobić, Royal, Royal. Nie znałam portalu i nie miałam świadomości, jak to działa do końca. Nie powiedział tego co najważniejsze, a moim celem była reklama, on dostał 5%, a za reklamę musze płacic ponownie (zresztą bardzo ubogą zdaniem klientów). Oczywiście opluł FBook’a który, jak sie okazało jest zdecydowanie bardziej ciekawym , przejrzystym , liczącym 1 mld ludzi portalem. Sposób jeg zachowania zniechęcił mnie i moich znajomych do jakiego kolwiek kontaktu z nim, lecz wyłudził od nas pieniądze. Ma ktoś pomysł, jak odzyskać pieniądze.? zalecono mi zgłoszenie sprawy do prokuratury……….. ( radzę) Ggy zobaczcie M.M kolesia, któremu sie wydaje, że pozjadał rozumy, nigdy nie wchodźcie z nim do żadnych biznesów

  5. Witam!
    Zostałam oszukana i napisałam do Alior Banku by mi zwrócono wpłacone pieniądze. Dostałam odpowiedź, że konto jest zablokowane i w tej chwili mi nie mogą oddać, gdyż sprawa została oddana do Rejonowej Prokuratury Warszawa Ochota. Sprawa przeciw Fund Assets sygn. PR 3 Ds. 1485.2016.
    Zgłosiłam również przeciw Vortex Assets doniesienie o przestępstwie brokera do tej Prokuratury i otrzymałam odpowiedź, że moja sprawa została dołączona do zgłoszenia o przestępstwie przez Alior Bank. Czekam na dalsze postępowanie Prokuratury. Spróbuje jeszcze zgłosić się do mojego Banku i przez nich odzyskać pieniądze. Dziękuję za pomocny artykuł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here