Naga MarketsOdwrotne przejęcie szansą na debiut dla Movie Games Mobile – rozmowa z Kamilem Gaworeckim oraz Piotrem SobisiemTemat odwrotnego przejęcia kolejny raz pojawia się na ustach inwestorów, tym razem jednak w kontekście debiutu Movie Games Mobile. Wybranie tej ścieżki wejścia na warszawski parkiet dyktowane jest przede wszystkim skróconym czasem niezbędnym do wejścia na parkiet. Jak wskazują rozmówcy Comparic24, prezes Movie Games Polska Kamil Gaworecki oraz prezes Infoscan Piotr Sobiś, prowadzone obecnie rozmowy pozwolą na wykorzystanie potencjału branży gamingowej (w tym przede wszystkim najbardziej dynamicznie rosnącym segmencie mobilnym), co jest korzystne dla obydwu spółek i ich inwestorów.

  • Odwrotne przejęcie pozwoli na zdecydowanie szybszy debiut spółki Movie Games Mobile.
  • Dotychczasowa działalność Infoscanu dotyczyła rynku telemedycznego i ta część przedsiębiorstwa zostanie wystawiona na sprzedaż.
  • Cały proces odbywa się w zgodzie z przepisami KSH – zaznacza prezes Movie Games Mobile.

Te artykuły również Cię zainteresują
Debiut Movie Games Mobile dzięki odwrotnemu przejęciu

Dotychczasowa działalność spółki Infoscan skupiała się na rynku telemedycznym (w szczególności zagadnienie bezdechu sennego). Jednak niezależnie od wykazywanego przez spółkę potencjału w tej dziedzinie, od początku rozmowy dotyczyły połączenie spółki Infoscan z Movie Games mobile w celu ekspansji w segmencie gamingowym.

Jak wskazuje prezes Kamil Gaworecki (Movie Games Mobile), efektem tego jest zawarty dokument, w który przedstawione zostały warunki brzegowe transakcji połączenia spółek. Obecnie firmy skupione są więc na wypełnieniu zdefiniowanych warunków przy jednoczesnym zachowaniu interesów akcjonariuszy obydwu spółek, aby doprowadzić ten proces do szczęśliwego końca.

– W tej chwili czas oczekiwania na wprowadzenie papierów wartościowych do obrotu na NewConnect jest mocno wydłużony. Na giełdzie czeka kilkadziesiąt dokumentów informacyjnych spółek, które chciałyby zadebiutować. Obecnie wydaje się, że ten proces jest co najmniej kilku jak nie kilkunastomiesięczny. A my, ponieważ chcemy być spółką notowaną, transparentną chcemy dać też inwestorom jak najszybszą możliwość rynkowej wyceny nabytych akcji Movie Games mobile. Zdecydowaliśmy się, że ten proces przyśpieszymy. A idealną instytucją do tego jest właśnie odwrotne przejęcie (zgodnie z przepisami kodeksu spółek handlowych) – wyjaśnił prezes Movie Games Polska, Kamil Gaworecki.

To może Cię zainteresować: Odwrotne przejęcie metodą na debiut – Rozmowa z Mateuszem Wcześniakiem i Maciejem Nowakiem z Movie Games

Plany na przyszłość i dotychczasowa działalność Infoscanu

Jak wskazali rozmówcy Comparic24, struktura akcjonariatu oraz dobre relacje pomiędzy zarządami pozwalają na sprawne przeprowadzenie negocjacji i szybkie dobrnięcie do końca tego procesu, który zwieńczony będzie giełdowym debiutem Movie Games Mobile.

– Nie jest tajemnicą, że cała grupa Movie składająca się już teraz z kilkunastu spółek ma ambicje, żeby większość z tych spółek (o ile nie wszystkie) były dostępne dla inwestorów na giełdzie, czy to na głównym parkiecie, czy też NewConnect. Dlatego też zdecydowaliśmy się, że i Movie Games mobile zadebiutuje na rynku NewConnect. – podsumował Kamil Gaworecki.

Movie Games Mobile oraz Infoscan uzgodniły podstawowe warunki i założenia procesu połączenia obu spółek (term sheet). Term sheet obejmuje zagadnienia, które będą przedmiotem negocjacji i które zostaną ostatecznie (wiążąco) zdefiniowane w ramach umowy inwestycyjnej, którą spółki planują podpisać po zakończeniu negocjacji. Przede wszystkim są to założenia dotyczące z jednej strony dawnego (jeszcze obecnego) biznesu Infoscanu, czyli sprzedaż poza spółkę zorganizowanych części przedsiębiorstwa oraz podmiotów zależnych.

Bardzo istotnym warunkiem jest spłata również wszelki zobowiązań Infoscanu tak, aby Movie Games Mobile nie miało żadnych zaległych zobowiązań po wejściu w buty infoscanu. Kolejnym ważnym czynnikiem są zgody korporacyjne, czyli zwołanie walnych zgromadzeń i uzyskanie zgody na połączenie czy też wykonanie due diligence.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here