Naga MarketsOdwrotne przejęcie metodą na debiut – Rozmowa z Mateuszem Wcześniakiem i Maciejem NowakiemW ostatnim czasie na rynkach zrobiło się głośniej o tzw. odwrotnym przejęciu. Teoretycznie mechanizm ten pozwala na szybsze wejście danego podmioty na giełdę, a jego najnowszą odsłoną jest list intencyjny Movie Games z K&K Herbal Poland – o czym mówili goście programu Comparic24, Mateusz Wcześniak (prezes zarządu Movie Games) i Maciej Nowak (doradca Zarządu Movie Games). Niewątpliwie jest to więc temat warty uwagi, szczególnie że w ostatnich miesiącach rynek żył głównie sprawami hucznych powrotów debiutów na GPW (w szczególności za sprawą Allegro) czy też szokujących redukcji sięgających ponad 98%.

  • Odwrotne przejęcie pozwala na szybsze wejście danej spółki na giełdę.
  • W całym procesie niezbędna jest odpowiednia analiza i wybór podmiotu – tak aby potem nie wypadały trupy z szafki.
  • Przeprowadzenie przejęcie pozwala na realizacje nowych projektów, często nawet o globalnym znaczeniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Idea odwrotnego przejęcia

Odwrotne przejęcie na giełdzie jest to możliwość wejścia na rynek kapitałowy spółek, które znajdują się poza nim. Zewnętrzny podmiot przejmuje firmę notowaną na giełdzie (może być to kompletnie inna branża), dzięki czemu ma skróconą drogę wejścia na giełdę. Warto zaznaczyć, że często są to spółki zapomniane, które mają zanikowy wpływ na giełdę jako całość – twierdzi Maciej Nowak, doradca zarządu Movie Games.

Większościowi udziałowcy często nie mają żadnych pomysłów na dalsze prowadzenie spółki, a z kolei dla podmiotów zainteresowanych tego typu mechanizmem jest to okazja do zdecydowanie szybszego przeprowadzenia takiego procesu. Przykładem takiego działania jest podpisanie listu intencyjnego w sprawie połączenia spółki z grupy emitenta (tj. Movie Games) wraz z K&K Herbal Poland S.A.

To również może Cię zainteresować: Sektor bankowy jako bezpieczna inwestycja długoterminowa? – Niekoniecznie

K&K Herbal Poland na celowniku Movie Games

Spółka była obiektem zainteresowań od pewnego czasu. Podczas poszukiwań podmiotów pod potencjalne przejęcie niezbędne jest również przeprowadzenie odpowiedniej analizy pod kątem dostępnym informacji, które spółki publikują. Weryfikacja czy firmy te są zdrowie, jest więc kluczowa – tak, aby nie okazało się, że z szafy wypadają trupy.

Bardzo istotnym aspektem jest to, że to jest moment komunikacji dla rynku, że faktycznie zaczynamy zmierzać do rozpoczęcia procesu odwrotnego przejęcia tej spółki. Komunikat ten jest jasnym sygnałem dla rynku, że taki proces chcemy zapoczątkować z tą spółką – mówił Mateusz Wcześniak, prezes zarządu Movie Games.

Omawiana spółka (K&K Herbal Poland S.A.) w oczach rozmówców Comparic24 wydaje się zdrowym podmiotem, do którego wprowadzony zostanie ciekawy projekt gamingowy o globalnym potencjalnie, co powinno być korzystne dla wszystkich stron. – podsumował doradca zarządu Maciej Nowak.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here