Naga Markets
Dolar australijski wykazuje dużą siłę w ostatnich miesiącach. Formacja świecowa młotka będąca potwierdzeniem wsparcia 0.6850 jest tego jawnym dowodem. Dodatkowo kształt ostatnich swingów na interwale tygodniowym jest podobny do formacji  odwróconej głowy z ramionami (RGR). Jest to jedna z formacji zapowiadającej zmianę trendu. 


Dwa powyższe argumenty przemawiają za możliwością stworzenia  większej fali aprecjonującej AUD. W pierwszej kolejności może to być korekta trendu spadkowego z 2018 roku. Najbliższe opory znajdują się kolejno na cenach 0.7400 i 0.7750.

Kluczowym momentem będzie przełamanie linii szyi, która skierowana jest ukośnie do dołu. Tym samym w najbliższych tygodniach pojawi się potwierdzenie czy wzrosty na tym instrumencie staną się faktem. 

Analiza wskaźnika MACD, także nie pozostawia złudzeń że białe świec mogą występować coraz częściej. Pozytywna dywergencja z początku tego roku powinna zmusić ten wskaźnik do przekroczenia wartości zero i potwierdzenia trendu wzrostowego. 

Wzrostowy scenariusz wsparty jest na cenie 0.7000 czyli linii na której znajdują się ramiona formacji RGR. Spadki poniżej tej strefy to popis podaży i zapowiedz kolejnego testu długoterminowego wsparcia 0.6850.

Kurs pary walutowej AUDUSD Weekly
AUDUSD Weekly


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAsset Manager ostrzega: cena Bitcoina (BTC) może spaść do 1000 USD
Następny artykułCena ropy rośnie 6 tydzień z rzędu dzięki polityce OPEC
Ekspert departamentu rynków nieregulowanych w domu maklerskim mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here