Naga MarketsDolar australijski wykazuje dużą siłę w ostatnich miesiącach. Formacja świecowa młotka będąca potwierdzeniem wsparcia 0.6850 jest tego jawnym dowodem. Dodatkowo kształt ostatnich swingów na interwale tygodniowym jest podobny do formacji  odwróconej głowy z ramionami (RGR). Jest to jedna z formacji zapowiadającej zmianę trendu. 


Dwa powyższe argumenty przemawiają za możliwością stworzenia  większej fali aprecjonującej AUD. W pierwszej kolejności może to być korekta trendu spadkowego z 2018 roku. Najbliższe opory znajdują się kolejno na cenach 0.7400 i 0.7750.

Kluczowym momentem będzie przełamanie linii szyi, która skierowana jest ukośnie do dołu. Tym samym w najbliższych tygodniach pojawi się potwierdzenie czy wzrosty na tym instrumencie staną się faktem. 

Analiza wskaźnika MACD, także nie pozostawia złudzeń że białe świec mogą występować coraz częściej. Pozytywna dywergencja z początku tego roku powinna zmusić ten wskaźnik do przekroczenia wartości zero i potwierdzenia trendu wzrostowego. 

Wzrostowy scenariusz wsparty jest na cenie 0.7000 czyli linii na której znajdują się ramiona formacji RGR. Spadki poniżej tej strefy to popis podaży i zapowiedz kolejnego testu długoterminowego wsparcia 0.6850.

Kurs pary walutowej AUDUSD Weekly
AUDUSD Weekly


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here