Naga MarketsDolar australijski wykazuje dużą siłę w ostatnich miesiącach. Formacja świecowa młotka będąca potwierdzeniem wsparcia 0.6850 jest tego jawnym dowodem. Dodatkowo kształt ostatnich swingów na interwale tygodniowym jest podobny do formacji  odwróconej głowy z ramionami (RGR). Jest to jedna z formacji zapowiadającej zmianę trendu. 


Dwa powyższe argumenty przemawiają za możliwością stworzenia  większej fali aprecjonującej AUD. W pierwszej kolejności może to być korekta trendu spadkowego z 2018 roku. Najbliższe opory znajdują się kolejno na cenach 0.7400 i 0.7750.

Kluczowym momentem będzie przełamanie linii szyi, która skierowana jest ukośnie do dołu. Tym samym w najbliższych tygodniach pojawi się potwierdzenie czy wzrosty na tym instrumencie staną się faktem. 

Analiza wskaźnika MACD, także nie pozostawia złudzeń że białe świec mogą występować coraz częściej. Pozytywna dywergencja z początku tego roku powinna zmusić ten wskaźnik do przekroczenia wartości zero i potwierdzenia trendu wzrostowego. 

Wzrostowy scenariusz wsparty jest na cenie 0.7000 czyli linii na której znajdują się ramiona formacji RGR. Spadki poniżej tej strefy to popis podaży i zapowiedz kolejnego testu długoterminowego wsparcia 0.6850.

Kurs pary walutowej AUDUSD Weekly
AUDUSD Weekly


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here