Naga MarketsDolar nowozelandzki i Nowa ZelandiaDolar nowozelandzki ponownie powrócił do poziomu 0.6600. Pomimo naruszenia w połowie stycznia tego wsparcia, ma on szansę przetrwać próbę czasu. Szczególnie że jest ono poparte zniesieniem kierunkowym FE100.


Wytrawni inwestorzy zapewne zauważą kształt, który wkrótce może okazać się formacją odwróconego RGR. Nie bez przyczyny prawe ramie oznaczone jest jako R?. Aby formacja ukształtowała się w całości, to niezbędne jest umocnienie NZD przynajmniej do wartości 0.6666 gdzie znajduje się linia szyi. Niestety jest ona ukośnie wzrostowa, co sprawia, że każdy interwał czterogodzinny oddala ja od powyższej wartości.

Konsekwencją utrzymania się NZDUSD powyżej żółtego wsparcia powinien być ruch wzrostowy nawet w stronę ostatnich szczytów, czyli oporu 0.6750. Takie ruch mogłyby się przerodzić w falę impulsową, gdzie białe świece są wysokie a ich kąt nachylenia ostry.

Szybka analiza wskaźnika MACD, gdzie widoczna jest pozytywna dywergencja, zdaje się potwierdzać taki scenariusz.

Alternatywa to kontynuacja tendencji spadkowej przełamującej 0.6600. Kolejnym ważnym poziomem będzie znajdująca się 50 pipsów niżej niebieska przerywana linia 0.6560.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSzukamy, analizujemy, gramy” sentyment 20.01.2020 EUR/USD
Następny artykułDolar dobrze zaczyna tydzień, ale bez fajerwerków [Okiem analityka]
Ekspert departamentu rynków nieregulowanych w domu maklerskim mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here