Naga MarketsPrzez ostatni miesiąc na parze walutowej USD/JPY panowała silna tendencja spadkowa, która podczas ostatnich sesji wyraźnie spowolniła. Czy to oznacza, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się odwrócenia średnioterminowego trendu na jenie do dolara amerykańskiego?


Spoglądając na dziennym interwał możemy zauważyć, że od początku 2017 roku wykres porusza się w szerokiej konsolidacji. Podczas piątkowej sesji mogliśmy zaobserwować silną reakcje ceny na dolne ograniczenie kanału, co spowodowało ukształtowanie się świecy pin bar. W przypadku powtórzenia się scenariusza z kwietnia oraz czerwca możemy spodziewać się powrotu ceny w okolice poziomu 114.00.

USD/JPY – interwał dzienny

Niższy interwał H4 również wskazuje na możliwy pro wzrostowy scenariusz w najbliższych dniach. Podczas wtorkowej sesji azjatyckiej została wybita linia wspomnianego wcześniej trendu spadkowego, której istotność została potwierdzona przez retest. Z punktu widzenia klasycznego podejścia do handlu, możemy wyznaczyć potencjalną odwróconą formację głowy z ramionami. Jej linia szyi zbiega się z ważnym oporem w okolicy 111.00.

USD/JPY – interwał H4

Wzrostowy scenariusz na USD/JPY może być również potwierdzany przez średnią SMA28. Po przebiciu cena powróciła w jej okolice po czym nastąpiło odbicie. Zwraca na to uwagę w swojej dzisiejszej idei handlowej na portalu Consilium Invest, Paweł Augustyn.

LONG na USD/JPY – REAKCJA NA ŚREDNIĄ

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się dalszych wzrostów na USD/JPY. Pro wzrostowy scenariusz mogą potwierdzać idee handlowe oraz zagranie ze strategii na portalu Consilium Invest. Zdecydowana większość z nich dotyczy zajmowania długich pozycji na tej parze walutowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here