Naga MarketsKurs dolara rośnie. Fundusze zmniejszają longi na euro, funcie i AUDKurs dolara zaczął rosnąć w drugiej połowie minionego tygodnia, a dziś dalej się umacnia. Zwiększone tempo odbicia dolara wskazuje na to, że spekulacyjni traderzy zajęli się pokrywaniem pozycji krótkich po wzroście rentowności amerykańskich obligacji.

  • Lewarowane fundusze wzmacniają popyt na dolara
  • Spadają długie pozycje w euro, funcie i dolarze australijskim
  • Odbicie dolara może potrać kilka tygodni, a nawet kilka miesięcy

Rośnie popyt na dolara

Traderzy donoszą w poniedziałek o silnym popycie na dolara z lewarowanych funduszy. Jest to kolejny element po danych opublikowanych przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC), które pokazały, że ograniczane są długie pozycje w głównych walutach, w tym euro i funcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Dolar jest tak skrajnie wyprzedany, przegrzany i “prze-shortowany”, że w pewnym momencie musi szybko wzrosnąć. USD staje się coraz bardziej dojrzały do odbicia nadającego się do handlu – takiego, które potrwa co najmniej kilka tygodni, a może nawet kilka miesięcy – powiedział Matt Maley, główny strateg rynkowy w Miller Tabak + Co.

Zgodnie z danymi CFTC, fundusze lewarowane obcinały pozycje długie netto opcji i kontraktów futures na euro, funcie i dolarze australijskim w tygodniu do 5 stycznia. Dodały przy tych pozycje krótkie w dolarze nowozelandzkim i kanadyjskim.

Zdaniem strategów, inwestorzy powinni przygotować się na krótkoterminową siłę dolara, gdy Partia Demokratyczna przejmuje kontrolę nad Kongresem i naciska na więcej bodźców fiskalnych.

Indeks dolara (DXY) testuje dynamiczny opór

Na koniec minionego tygodnia, notowania indeksu dolara testowały 20-dniową średnią krocząca, który działa jako dynamiczny opór. Zamknięcie piątkowej sesji miało jednak miejsce pod tym poziomem, a zatem wciąż można go uznawać za obowiązujący.

fpmarkets

Dziś natomiast jesteśmy świadkami kontynuacji wzrostów. Jeśli bykom uda się pokonać średnią na koniec sesji, otworzą sobie drogę do oporu horyzontalnego w okolicach poziomu 91,00.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here