Naga MarketsNiewiele ciekawych trendów widać ostatnio na wykresach 4-godzinnych obserwowanych instrumentów. Dodatkowo cały czas trzeba być świadomym zwiększonej zmienności na niektórych z nich powodowanej załamaniem na globalnych rynkach akcji. Poniżej przyglądam się dwóm parom, które w najbliższym czasie mogą przynieść okazje do handlu.


AUDJPY

Notowania pary walutowej AUDJPY wyznaczyły pod koniec ubiegłego tygodnia nowe minima  na 78.55, a w tych okolicach wypadało też kluczowe wsparcie / dołek z września br. Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, w ramach odbicia od wsparcia kurs zaczął teraz tworzyć dołki i szczyty na coraz wyższych poziomach, co wskazuje na zmianę sentymentu krótkoterminowego.

Trend wzrostowy z wykresu H4 można będzie wykorzystać do zajmowania pozycji długich. Należy jednak pamiętać o tym co dzieje się na rynkach akcji, gdzie kontynuacja spadków może przyczynić się do dalszego umacniania jena japońskiego, a w efekcie zanegowania krótkoterminowego trendu na AUDJPY. Podoba sytuacja na parze walutowej NZDJPY.

GBPJPY

Trend spadkowy nadal utrzymuje się na parze GBPJPY. Jak widać na wykresie na wykresie 4-godzinnym poniżej, cena testuje obecnie granicę strefy oporu (zniesienie 66%). Zamknięcie ponad poziomem 144.52, zakwestionuje potencjał do spadków, zgodnie ze strategią. Alternatywnie, respektowanie tego poziomu i sygnał na wykresie 30-minutowym może świadczyć o zakończeniu korekty i powrocie do trendu spadkowego.

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here