Naga MarketsRynki poznały sierpniowe rezultaty ADP

Zmiana pozarolniczego zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych według wyniosła w sierpniu +195 tysięcy etatów, zdecydowanie wyprzedzając prognozy analityków – poinformowała agencja ADP przygotowująca comiesięczny raport. Środowy odczyt przez traderów traktowany jest jako „małe NFP” mogące sugerować kondycję rynku zatrudnienia w USA według raportu BLS, który zostanie opublikowany w piątek. Kurs dolara reagował na odczyt marginalnym wzrostem, odbijając od dziennych minimów po trzech dniach dynamicznych spadków.


Prawie 200 tysięcy nowych etatów w sierpniu, wobec 148 tysięcy oczekiwanych

Zgodnie z sierpniowym raportem ADP, w sektorze pozarolniczym przybyło w sierpniu 195 tysięcy etatów, wobec prognozowanych 148 tysięcy i wyników lipcowych na poziomie 148 tysięcy. Wynik jest najsilniejszym od kwietnia, a wzrost zatrudnienia w sektorze przemysłowym może uspokoić przynajmniej cześć niepokojów dotyczących wtorkowego odczytu indeksu ISM, który spadał poniżej granicznego poziomu 50 pkt. (co oznacza recesję) pierwszy raz od dekady.

“W sierpniu byliśmy świadkami ożywienia zatrudnienia w sektorze prywatnym” – powiedział Ahu Yildirmaz, wiceprezes i członek Instytutu Badawczego ADP. “To pierwszy raz w ciągu ostatnich 12 miesięcy, kiedy widzieliśmy zrównoważony wzrost zatrudnienia w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach”.

adp sierpień 2019
Historyczne wyniki ADP. Źródło: Instytut ADP

Raport ADP przedstawia liczbę osób zatrudnionych w sektorze prywatnym (poza rolnictwem) na podstawie danych zebranych w około 400 tysiącach amerykańskich przedsiębiorstw będących klientami ADP. Publikacja ta dla wielu inwestorów jest prognostykiem przed zaplanowanym na piątek odczytem NFP (część składowa raportu BLS).

Kurs dolara odbija o niespełna 0,1% po wynikach „małego NFP”

Publikacja raportu z rynku pracy autorstwa ADP spowodowała, że kurs dolara (USD) odbijał od sesyjnych minimów i umacniał się o niecałe 0,1% do ważonego koszyka walut. Od trzech dni amerykańska waluta jednak nadal dynamicznie traci, oddając w stosunku do funta 0,6% wartości i 0,2% do euro.

USD umacnia się jedynie do japońskiego jena w związku z odpływem aktywów od bezpiecznych przystani. USDJPY znajduje się najwyżej od 13 sierpnia i test8uje górne ograniczenie lokalnej konsolidacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here