Naga MarketsPoranny komentarz makroDzisiejsza sesja upłynie nad pod hasłem odczytów inflacji konsumenckiej w strefie euro, Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych. Oprócz tego wcześniej poznamy wyniki brytyjskiego raportu pracy, który zgodnie z konsensusem powinien zaprezentować pozytywne wyniki.


Claimant count change na -29.50tys.

Jednym z najistotniejszych odczytów w brytyjskim raporcie pracy jest zmiana liczby bezrobotnych (claimat count change). Wyniki na minusie odbierane są jako pozytywne dla GBP – konsensus -29.50 (gorszy jedynie o 500 etatów od wyniku poprzedniego) z pewnością do takiego rezultatu się zalicza.

Projekcje mówią również o spadku stopy bezrobocia do 5.6% z 5.7% oraz wzroście średnich zarobków (bez uwzględnienia bonusów do 1.7% z 1.6%), natomiast z uwzględnieniem bonusów mają utrzymać się na poziomie 1.8%.

Europejskie CPI

Bazowe CPI (niebiorące pod uwagę cen czynników najbardziej zmiennych) ma osunąć się do 0.6% z 0.7% notowanych w miesiącu poprzednim. Rynek obserwować będzie jednak znaczną poprawę CPI mdm (między innymi dzięki wprowadzeniu QE) – skok inflacji w tym ujęciu wyceniono na 1.1% w stosunku do 0.6%. W górę ma pójść również pełna inflacja CPI rdr (-0.1% vs -0.3%).

Inflacja konsumencka z Kanady i USA

O 14:30 łącznie 10 różnych odczytów dotyczących CPI w Ameryce Północnej – my skupiamy się jednak na tych najważniejszych:

  • CPI bazowe rdr Banku Kanady – poprzednio 21.%, konsensus 2.1%
  • Kanadyjskie CPI rdr – poprzednio 1.0%, konsensus 1.0%
  • Amerykańskie CPI mdm – poprzednio 0.2%, konsensus 0.3%
  • Amerykańskie CPI rdr – poprzednio 0.0%, konsensu 0.0%
  • Amerykańskie CPI z wykluczeniem cen żywności i energii rdr – poprzednio 1.7%, konsensus 1.7%

Na zakończenie dnia poznamy jeszcze rezultaty kanadyjskiej sprzedaż detalicznej oraz indeks sentymentu konsumentów publikowany przez Uniwersytet w Michigan.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here