Naga Markets

Najważniejszą informacją piątkowej sesji była niewątpliwie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Po wyniku na poziomie 531 tys. nowych etatów w sektorze pozarolniczym (NFP) z października 2021 r., w raporcie listopadowym ekonomiści spodziewali się niewielkiego polepszenia sytuacji i wyniku na poziomie 550 tys. W listopadzie br. amerykańska gospodarka wytworzyła natomiast zaledwie 210 tysięcy nowych miejsc pracy, co było dla rynków niezwykle negatywnym zaskoczeniem.

NFP na poziomie 210 tysięcy

Jak wynika z najnowszego raportu amerykańskiego biura pracy (BLS) zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w listopadzie 2021 roku wyniosła zaledwie 210 tys. etatów.Negatywny wydźwięk tej publikacji tłumiła nieco dodatnia rewizja październikowego odczytu z 531 tys. do 546 tys. oraz dane dot. stopy bezrobocia, której wartość spadła do 4,2 proc. z 4,6 proc.

Równocześnie okazało się jednak, że przeciętne godzinowe wynagrodzenia rosły w tempie wolniejszym od oczekiwań. W skali miesiąca o 0,3 proc. a w ujęciu rocznym o 4,8 proc.

  • NFP: 210 tysięcy, prognoza 550 tysięcy, poprzednio 546 tysięcy (zrewidowane dodatnio z 531 tys.)
  • Stopa bezrobocia: 4,2%, prognoza 4,5%, poprzednio 4,6%
  • Średnie zarobki godzinowe m/m: 0,3%, prognoza 0,4%, poprzednio 0,4%(zrewidowane ujemnie z 0,4%)
  • Średnie zarobki godzinowe r/r: 4,8%, prognoza 5,0%, poprzednio 4,8% (zrewidowane ujemnie z 4,9%)

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

Rozczarowujący odczyt zmiany zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym uderzył w notowania amerykańskiej waluty, której nie pomógł nawet spadek bezrobocia do najniższego poziomu od wybuchu pandemii koronawirusa.

Analizując zmienność na rynku walutowym łatwo dostrzec, że dolar amerykański, który jeszcze przed publikacją raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS był jedna z najsilniejszych walut grupy G8 w trakcie piątkowej sesji, nagle znalazł się na przeciwległym biegunie zestawienia zyskując jedynie w relacji do dolara australijskiego.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykresy bitcoin | orlen giełda | mrc kurs | kurs ethereum | forint kurs | dolar online | kurs akcji biomed lublin | gpw biomed |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułUmocnienie dolara, wyprzedaż liry i Antypodów w obliczu risk-off – Świat walut M. Rogalskiego
Następny artykułAuf Wiedersehen, Angela! Niemiecki DAX w tarapatach! (Rentgen Rynków)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here