Naga MarketsOdbicie spółek technologicznych za Oceanem. Allegro notuje wtorkową przecenę Indeksy za Oceanem odnotowały solidne wzrosty w środę, podczas gdy krajowy rynek był zamknięty ze względu na Święto Niepodległości. Mocniejsze odbicie odnotowały spółki technologiczne, które uległy przecenie w reakcji na informację o skuteczności potencjalnej szczepionki firmy Pfizer.

Unia Europejska już stara się o szczepionkę Pfizera i BioNTech

Tymczasem Komisja Europejska podpisała umowę na zakup do 300 mln dawek szczepionki od Pfizera i BioNTech SE, o ile szczepionka pozytywnie zakończy ostatnią fazę badań, a następnie otrzyma autoryzację Europejskiej Agencji Leków. Komisja podkreśla, że nie jest znana data wprowadzenia szczepionki na rynek i konieczne jest utrzymanie obecnie stosowanych środków zapobiegawczych nawet, gdy już będzie dostępna, bo od wprowadzenia szczepionki do użytku do powstrzymania rozwoju pandemii jest jeszcze długa droga.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ze względu na brak środowej sesji na GPW poniższy komentarz dotyczy wydarzeń z ostatniej wtorkowej sesji. Kluczowe indeksy zakończyły dzień ze wzrostem, choć skala umocnienia może sygnalizować przynajmniej na chwilowe wyhamowanie szarży „byków”. Najmocniejszym sektorem był sektor bankowy, a następnie paliwowy, w odwrocie wciąż trwały spółki medyczne i producenci gier. W gronie blue chipów największą przecenę (niemal 9%) odnotowały walory Allegro, a w ramach indeksu małych spółek najmocniej przeceniła się gwiazda ostatnich dwóch sesji OncoArendi. Biorąc pod uwagę wydarzenia z wczorajszej amerykańskiej sesji, można oczekiwać przynajmniej chwilowego zatrzymania dynamicznych zmian, które faworyzowały spółki typu value kosztem spółek typu growth.

Przed rozpoczęciem dzisiejszej sesji poznaliśmy wyniki AmRestu, który w III kw. osiągnął 2,1 mln euro zysku netto, wobec konsensusu 9,2 mln euro straty, jednak wciąż spadek jest znaczący, wobec wyniku netto 16,8 mln euro w ubiegłym roku. Również Getin Holding opublikował raport za III kw., z którego wynika, że zysk netto wyniósł 8,9 mln zł, a w analogicznym okresie ubiegłego roku bank wypracował 47 mln zł. Po sesji 30 listopada nastąpią zmiany w ramach indeksu MSCI Poland – do indeksu w miejsce Lotosu i mBanku wejdzie Allegro, a do indeksu mniejszych spółek (small cap) dołączą: Lotos, mBank, Mercator Medical i PlayWay.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Autor poleca również: 

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here