Naga MarketsJuż tylko dwóch kandydatów pozostało w walce o fotel premiera Wielkiej Brytanii. W sondażach prowadzi Boris Johnson, były burmistrz Londynu, mniejszym poparciem cieszy się Jeremy Hunt, który obecnie jest ministrem spraw zagranicznych. Analitycy oceniają jaki wpływ na kurs funta mogłoby mieć nieoczekiwane zwycięstwo Hunta.

Boris Johnson jeszcze w czerwcu przyznał, że jeżeli tylko zostanie premierem UK, zrobi wszystko, by Zjednoczone Królestwo opuściło Unię Europejską 31 października br. Z umową lub bez umowy.

Inne stanowisko przyjmuje Jeremy Hunt, który jest bardziej skłonny do uniknięcia tzw. no-deal Brexitu. To jednak sprawia, że jeśli objąłby fotel premiera, musiałby stawić czoła tym samym problemom, co Teresa May. Mowa tu o renegocjacji umowy z Brukselą, a także jej zatwierdzeniu przez brytyjski parlament, czego nie udało się osiągnąć byłej premier.

Krótkoterminowe odreagowanie funta do 1,27 USD

Hunt w ostatnim sondażu zdobył jedynie 26% poparcia członków Partii Konserwatywnej. Jednakże według strategów, wybór Hunta na premiera przy uwzględnieniu jego chęci uniknięcia Brexitu bez umowy dawałby szansę na rajd wzrostowy funta do okolic poziomu 1,27 USD.

Jednakże, odreagowanie na funcie mogłoby być jedynie krótkotrwałe, jak bowiem twierdzi Valentin Marinov, szef strategii walut G-10 w Credit Agricole, “ryzyko opuszczenia Unii bez porozumienia może utrzymywać się nawet, gdy Jeremy Hunt stanie na czele partii Torysów”.

Zobacz też: 4 filary sukcesu w tradingu na rynku Forex

Wynik głosowania wśród konserwatystów na nowego premiera poznamy prawdopodobnie 23 lipca. Dużo istotniejsze jest jednak to, czy przyszły premier Wielkiej Brytanii dochowa terminu wyjścia z UE, który przypada na 31 października. Wcześniej zobowiązał się do tego Boris Johnson, natomiast Hunt jest gotowy na odłożenie terminu, o ile pojawia się duża szansa na “ulepszenie” umowy rozwodowej.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Para walutowa GBP/USD pod 1,2560

Notowania pary walutowej GBP/USD znalazły się w tym tygodniu w okolicach tegorocznych minimów, a zamknięcie wtorkowej sesji było najniższe od kwietnia 2017 roku. Wczorajsze osłabienie dolara przez Jerome’a Powella zaowocowało wzrostem notowań kable, który kontynuowany jest także dziś. Obecnie najbliższy opór wypada w okolicach 1,2560 i dopiero po jego skutecznym pokonaniu możemy się spodziewać potencjalnego rajdu w przypadku zwycięstwa, który przewidują stratedzy walutowi.

Kurs funta do dolara (GBP/USD) - wykres dzienny - 11 lipca 2019
Kurs funta do dolara (GBP/USD) – wykres dzienny – 11 lipca 2019


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here