Naga MarketsOdbicie na Allegro jeszcze przed końcem roku? WIG20 tym razem gorszy od SP500W ostatnim tygodniu indeks WIG20 po raz pierwszy od kilku miesięcy okazał się wyraźnie słabszy od amerykańskiego S&P 500, co wynikało m.in. z korekty na spółkach węglowych. Z kolei Allegro cały czas trwa w trendzie spadkowym i nie wiadomo jak nisko upadnie, jednak jest szansa, że do końca roku spółka zanotuje odbicie, wskazuje Michał Palaczyk na antenie Comparic24.WIG20 gorszy od S&P 500

– WIG20 tym razem był gorszy od S&P500. W zasadzie ostatnie 3/4 miesiące trudno było znaleźć tygodnie, gdzie WIG20 notował wyraźnie gorszą stopę zwrotu niż S&P 500. Tym razem tak się stało. WIG20 po lekko spadkowym tygodniu, jednak spadki te były marne (50 pkt). Dzisiejszy sesja lekko pozytywna w związku z tym spodziewam się, patrząc po strukturze dzisiejszych wzrostów, lekkiego odreagowania przynajmniej do zamknięcia luki na 2450 pkt. Może nawet do 2450 parę pkt.  –  wskazuje Michał Palaczyk.

– W tej chwili już nie zastanawiamy się co może popchnąć nam WIG20, tylko pytamy się, jak bardzo banki mogłyby jeszcze odbić, bo nad resztą rynku trudno łudzić się, że nagle powstanie. Widać, że hossa jest szarpana tak jak na dzisiejszej sesji. Nagle zepsuła się tak mocno zabawka górnictwa i spółki jak Famur, czy JSW w piątek, czy czwartek miały gorszą sesję, dzisiaj bardzo dobrą. Rynek szuka takich lokalnych historii jak Ukraina, gdy wszyscy spojrzeli dzisiaj na Ukrainę, to spółki o kapitalizacji 1 mld zł nagle odpalały po 30%. – dodaje także.

Odbicie na Allegro jeszcze przed końcem roku? WIG20 tym razem gorszy od SP500
Notowania indeksu WIG20 dnia 26.10.2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie wtorkowego otwarcia WIG20 notuje wzrost swojej giełdowej wyceny. Indeks zyskuje obecnie 0,13%, co oznacza wzrost o 3,06 pkt względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 2427,19 pkt. Aktualnie inwestorzy wyceniają więc indeks na równo 2430,25 pkt.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Allegro odbije przed końcem roku

– Jest szansa, że sprawdzimy okolice 45 zł, nawet może i 43 zł. Mocny układ spadkowy, inwestorzy boją się konkretnych czynników. Spodziewam się jednak, że przed końcem roku nagle (może nie z dnia na dzień) zacznie być handlowany scenariusz „wow, koniec roku, będą duże zakupy w internecie” i w związku z tym pojawią się też pewnie lokalne lockdowny na Lubelszczyźnie i ludzie wrócą do internetu. – podkreśla Michał Palaczyk.

– Natomiast pamiętajmy o tym, że jeśli spojrzymy strukturalnie, to patrząc na różne dane w internecie, w większym stopniu kupują miasta, wiec taka retoryka będzie tym mocniejsza im np. jakiś lokalny lockdown w Lublinie. To może nie miałoby większego znaczenia na wyniki, ale zrobi tę historię, która będą inwestorzy handlowali, więc pewne Allegro w tym roku powróci, pytanie z jak niskich poziomów będziemy wygrzebywać te ewentualne wzrosty po ponad 2-miesięcznym ruchu spadkowym. – dodaje także.

Odbicie na Allegro jeszcze przed końcem roku? WIG20 tym razem gorszy od SP500
Notowania Allegro w latach 2020-2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie wtorkowych notowań akcje Allegro notują nieznaczny wzrost swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie 0,37%, co oznacza wzrost o 0,18 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 48,67 zł. Aktualnie inwestorzy wyceniają więc spółkę na równo 48,85 zł.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro online | jsw cena akcji | mercator akcje rekomendacje | pge giełda | enea akcje notowania | ceny kryptowalut | celon cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here