Naga MarketsW czwartek powróciła nieco rozerwana w ostatnich dniach odwrotna korelacja dolara z Wall Street. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Inwestorzy zaczynają być coraz bardziej niecierpliwi, co do politycznych ustaleń wokół czwartego pakietu fiskalnego
  • Dzisiaj w nocy odbędzie się ostatnia debata telewizyjna Trumpa z Bidenem
  • Amerykańska waluta zyskuje w czwartek do większości walut, chociaż zmiany nie są znaczące

Te artykuły również Cię zainteresują
USA: negocjacje ws. pakietu fiskalnego to gra pod publikę

Indeksy wczoraj po południu zanurkowały, gdyż inwestorzy zaczynają być coraz bardziej niecierpliwi, co do politycznych ustaleń wokół czwartego pakietu fiskalnego. Coraz bardziej dominujący jest pogląd, że prowadzone rozmowy to “zasłona dymna” przed wyborami, które odbędą się 3 listopada. Do mediów wysyłane są sygnały, że strony poczyniły postępy i są bliskie wypracowania kompromisowego porozumienia do końca tego tygodnia, ale nic poza tym.

Dodatkowym czynnikiem ryzyka stają się same wybory. Pośrednio za sprawą faktu, że dzisiaj w nocy odbędzie się ostatnia debata telewizyjna Trumpa z Bidenem, która może wpłynąć na sondaże (teoretycznie skurczenie się przewagi Bidena w okolice 5-6 p.p. może wznowić obawy związane z przebiegiem samych wyborów). Preteksty rynek już dostał – to informacja z FBI, jakoby znaleziono dowody na to, że Rosja i Iran próbowały wpłynąć ten proces – oznajmił analityk BOŚ.

Amerykańska waluta zyskuje w czwartek do większości walut, chociaż zmiany nie są znaczące. Słabo wypada nasz region CEE, ale i też tracą rosyjski rubel, czy też chiński juan. W grupie G-10 najsłabsza jest korona szwedzka, która traci z dolarem 0,26 proc. Na drugim biegunie jest dolar nowozelandzki, który zyskuje 0,18 proc. Stabilny po wczorajszych szaleńczych wzrostach jest funt. Dzisiaj wieczorem mają zostać wznowione intensywne negocjacje w Londynie, gdzie ma się pojawić grupa negocjatorów z UE.

Dzisiejsza korekta EURUSD była na razie płytka. Wspólnej walucie nie przeszkadzają pogarszające się statystyki COVID-owe (w Niemczech została przekroczona bariera 10 tys. zachorowań), ani też będące skutkiem wprowadzanych obostrzeń pogarszające się nastroje konsumenckie (wyrażone w dzisiejszych odczytach indeksów z Niemiec i Francji). Sytuacja pozostaje jednak płynna ze względu na zachowanie się Wall Street, a zwłaszcza nocną debatę Trump-Biden – dodał.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here