Naga MarketsOd wtorku 2 kopalnie JSW, oraz 10 należących do PGG wstrzymuje wydobycie!Wicepremier, szef Ministerstwa Aktywów Państwowych Jacek Sasin, poinformował w poniedziałek o wstrzymaniu wydobycia w dwóch kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej a także 10 kopalniach należących do Polskiej Grupy Górniczej. Powodem zamknięcia kopalni są masowe przypadki zachorowań na koronawirusa, w kopalniach w których załogi nie zostały jeszcze w pełni przebadane.

  • Od wtorku wstrzymane zostanie wydobycie w 2 kopalniach należących do JSW. 
  • Czasowo zamknięte zostanie również 10 kopalni PGG. 
  • Walory JSW taniały po komunikacie o 10%, obecnie odrobiły nieco strat. 

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Walory JSW z nieba do piekła

Poniedziałkowy komunikat Jacka Sasina skutkował tąpnięciem na walorach JSW. Akcje Spółki po niezłym otwarciu, w okolicach 22 zł., szybko zanurkowały, spadając na moment poniżej 19 zł. Amplituda zmian, pomiędzy maksimum i minimum przekroczyła zatem 15%, co jak na tak dużą Spółkę, której notowania są bardzo płynne stanowi sporą różnicę.

Notowania JSW z poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.com

Zobacz również: BoomBit i CD Projekt spółkami na czerwiec? Sprawdź 9 typów dla GPW

Po godzinie 10, akcje zaczęły stopniowo odrabiać straty, a kurs dosłownie kilka minut temu wrócił ponownie ponad barierę 20 zł. Warto przypomnieć, że walory Jastrzębskiej Spółki Węglowej w połowie marca były wyceniane na 9 zł, a jeszcze kilkanaście sesji temu na 13 zł., kiedy to nastąpiło wybicie górą blisko 2-miesięcznej konsolidacji w okolicach 12-14 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here