Naga MarketsZłoto to jeden z najpopularniejszych i najchętniej trade’owanych walorów rynku towarowego wśród inwestorów walutowych. W związku z tym pozwoliłem sobie na szybki przegląd sytuacji technicznej pięciu różnych warunków. W efekcie powstał artykuł Od ogółu do szczegółu, w którym kolejno opisuję co dzieje się na interwałach miesięcznym, tygodniowy, dziennym, czterogodzinnym i jednogodzinnym.


Po 4 latach spadków złoto dotarło w okolice 50% zniesienia ruchów wzrostowych obserwowanych od początku bieżącego tysiąclecia (1086USD/uncja). Poziom dodatkowo pokrywa się z dolnym ograniczeniem kanału rysowanego od 2013 roku. Widzimy, że cena już czwarty miesiąc z rzędu przesuwa się bokiem nad długoterminową strefą wsparcia, próbując nieśmiało od niej odbijać.

Cena od czterech miesięcy porusza się bokiem nad 50% zniesienia Fibo
Cena od czterech miesięcy porusza się bokiem nad 50% zniesienia Fibo

[pullquote]Rozpocznij handel na złocie[/pullquote]Na wykresie tygodniowym jest to jeszcze bardziej widoczne – we wspomnianej strefie wsparcia rozrysowały się dwa młoty, który doprowadziły w wakacje do silnych wzrostów pod 1166USD/uncja (wcześniejsze wsparcie). Dwa ostatnie tygodnie to głębokie testy dołków z października 2014 (pokrywających się z dolnym ograniczeniem kanału). Mowa tutaj o świecach zaznaczonych na czerwono – pin barach z bardzo długimi dolnymi knotami. Mogą one sugerować chęć zyskania przewagi przez byki (chociaż główny, długookresowy trend jest wyraźnie spadkowy).

Czy dwa pin bary tygodniowe zapewnią popytowe odbicie?
Czy dwa pin bary tygodniowe zapewnią popytowe odbicie?

Potrzeba bardziej popytowych ruchów uwidacznia się na wykresie dziennym (D1). Widzimy, że notowania w obecnym tygodniu pokonały spadkową linię trendu rysowaną od początków bieżącego roku (od szczytów na wysokości 1307USD/uncja). Cena znajduje się jednocześnie bezpiecznie nad listopadowymi dołkami 1131.00. Oba poziomy techniczne powinny zapewnić cenie wystarczające wsparcie do wzrostów w okolice lokalnych wakacyjnych szczytów 1167USD/uncja (strefę oporu wzmacnia 38,2% zniesienia spadków styczeń-lipiec 2015).

Sytuację z wykresu W1 potwierdza wykres daily
Sytuację z wykresu W1 potwierdza wykres daily

Schodząc na wykres intraday (H4) widzimy, że pierwsze, śmiałe zapędy byków odnośnie wybicia nad linię trendu spadkowego zostały zatrzymane na lokalnych szczytach sierpniowych (strefa 1153-1156USD/uncja). Byliśmy świadkami cofnięcia i skutecznego re-testu poziomu od góry. Powinno to dać szansę na kolejne podejście pod lokalne opory i dalszy ruch w stronę poziomów z wykresu D1 i W1.

Śmiałe zapędy byków na razie zablokowane przez lokalny opór
Śmiałe zapędy byków na razie zablokowane przez lokalny opór

Patrząc na wykres H1 zauważamy, że cena trzecią sesję z rzędu porusza się pomiędzy szczytami z początku października 2015r. (obecne wsparcie 1141.00USD/uncja) oraz krótkoterminowym oporem z wykresu H4. Co prawda cena chwilowo próbowała zejść poniżej wsparcie 1141 (co zakończyło się nawet skutecznym re-testem od dołu i uformowaniem świecy sygnalnej w postaci spadkowego pin bara), jednak 200EMA + tegoroczna linia trendu spadkowego zagwarantowały dodatkowe wsparcie.

H1 intraday - w którą stronę wybije?
H1 intraday – w którą stronę wybije?

Do handlu na złocie wypróbuj ofertę najlepszego zagranicznego brokera roku 2015!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here