Naga Marketscommerzbank_logoOstatnie posiedzenie Fed ponownie rozczarowało dolarowe byki. Sprawa zaczyna przybierać zły obrót w momencie gdy USD nie reaguje na dane w taki sposób w jaki powinno. Czy dzisiejsze PCE będzie w stanie odwrócić złą passę dolara?


Podczas sesji azjatyckiej byliśmy świadkami kolejnego ataku byków na EUR/USD. Nad ranem para ponownie zaatakowała poziom 1,14, który przez wielu, w tym również analityków Commerzbank, uważany jest za graniczny. Wszystko przez to, że wiara w czerwcową podwyżkę znacznie zmalała i jej prawdopodobieństwo w tym momencie wynosi około 30%.

Śledź najświeższe publikacje makroekonomiczne razem z nami – sprawdź nasz kanał Rynki na Żywo

Zmiany w ostatnim oświadczeniu wydają się zbyt małe by Fed zdołał podjąć decyzję w czerwcu. Również wczorajszy szacunek PKB może być alarmem, dla wszystkich tych, którzy pokładają nadzieje w czerwcowym terminie. Przyjmując rzeczywisty wynik amerykańskiej gospodarki na poziomie 0,5% k/k będzie to kolejny, drugi już niezwykle słaby kwartał dla Stanów Zjednoczonych.

Tego popołudnia skupiać będziemy się przede wszystkim na danych dotyczących indeksu cen wydatków konsumpcyjnych oraz wydatków osobistych. Podobnie jak w przypadku PKB, również i te dane z niewielkim prawdopodobieństwem wesprą USD na rynku. Mediana Bloomberga kształtuje się na poziomie 1,7%. Zdaniem analityków Commerzbank, bardziej prawdopodobny jest wynik w okolicy 1,5% rok do roku. Jednak nawet jeśli prognoza banku się nie sprawdzi, nadal wskazania będą na tyle daleko od celu Fed (2%) aby rynek wiedział co zrobić… wahać się dalej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here