Naga MarketsIndeks 500 największych przedsiębiorstw notowanych na New York Stock Exchange i NASDAQ, S&P 500 od dłuższego czasu stabilnie rośnie. Amerykańska gospodarka jest w trwającej od 2009 roku hossie i póki co nic nie wskazuje na to, aby miało się to z dnia na dzień zmienić.

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że nawet wybór Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych pozytywnie wpłynął na notowania indeksu. Jeżeli tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania górnego ograniczenia kanału wzrostowego.

US 500 Weekly

Na wykresie 4-godzinowym zauważymy, że rynek (szczególnie w ostatnim czasie) porusza się bardzo trendowo i re-testuje wszystkie pokonane wcześniej poziomu oporu. Oprócz tego warto również zwrócić uwagę, że od niespełna miesiąca rynek porusza się na północ tworząc boxy. Biorąc pod uwagę, że w dniu wczorajszym wybiliśmy górą z ostatniej konsolidacji, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu okolic poziomu 2441.50, którego odrzucenie mogłoby być sygnałem do kontynuacji wzrostów.

Zapisz się na bezpłatny webinar: Teoria boxów – kompletna strategia inwestycyjna

US 500 H4

Kiedy niedźwiedzie dojdą do władzy

Każda, nawet największa, najdłuższa i najbardziej spektakularna hossa kiedyś się kończy. Biorąc pod uwagę czas trwania i zasięg wzrostów obecnej, warto również zastanowić się co by było gdyby…

Spoglądając na wykres 20-letni zauważymy, że przynajmniej z technicznego punktu widzenia, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 1590.00.

Póki co mamy jednak hosse i biorąc pod uwagę ewentualny horyzont czasowy lepiej skupić się na trwających wzrostach a dopiero gdy pojawi się ewentualny sygnał zmiany nastawienia rynku rozważyć długoterminowe spadki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCarney osłabia funta: „Zbyt wcześnie na podwyżkę stóp”
Następny artykułPoczątek tygodnia dla walut surowcowych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here