Naga MarketsPodczas ostatniej sesji bieżącego tygodnia oczy rynku będą zwrócone w stronę publikacji z USA i Kanady. Z gospodarki amerykańskiej opublikowane zostaną dane z rynku nieruchomości dotyczące sprzedaży nowych domów i wydanych pozwoleń na budowę domów. Jednak dużo większe znaczenie dla zmienności na parze USD/CAD mogą mieć odczyty inflacyjne z Kraju Klonowego Liścia. W ostatnim  czasie bowiem Bank Kanady zdecydował się na bardziej jastrzębi zwrot w polityce monetarnej i dwie podwyżki stóp procentowych w tym roku, co doprowadziło główną stopę procentową do poziomu 1,0%. Perspektywy dla wzrostu PKB pozostają dobre  a inflacja odbija. W związku z powyższym interesujące będzie to czy dzisiejsze dane potwierdzą trend wzrostowy wskaźnika CPI?. Ewentualne wyhamowanie inflacji będzie kolejnym argumentem dla BoC za byciem bardziej ostrożnym w kwestiach dalszego zacieśniania polityki monetarnej.

Na rynku krajowym inwestorzy czekają na kolejne pozytywne dane z polskiej gospodarki. Dzisiaj zostanie opublikowane przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w Polsce, gdzie w październiku spodziewane jest przyśpieszenie dynamiki wynagrodzeń do 6,6% r/r oraz wzrost zatrudnienia o 4,5% r/r. Dane wskazujące na presję płacową będą argumentem dla obozu jastrzębi w Radzie Polityki Pieniężnej za rozpoczęciem dyskusji nad podwyżką stóp procentowych w drugiej połowie 2018 roku. Złoty korzystał wczoraj z poprawy nastrojów na rynkach globalnych, natomiast dziś w oczekiwaniu na dane z ryku pracy pozostaje nieco słabszy względem euro, jak i dolara.

Katalizatorem do poprawy klimatu inwestycyjnego na rynkach było przegłosowanie w Izbie Reprezentantów ustawy o reformie systemu podatkowego w USA zakładającej cięcia zarówno dla biznesu, jak i osób indywidualnych. Jednak do ostatecznego uchwalenia ustawy jeszcze długa droga. Kolejny etap to przegłosowanie ustawy w Senacie. Indeks dolara jak na razie broni wsparcia w rejonie 93,40 pkt. Zdaniem Loretty Mester, która nabędzie prawo głosu w przyszłym roku, stopniowe zacieśnianie polityki pieniężnej przez Fed jest właściwym kierunkiem w polityce monetarnej, pomimo niskiej inflacji. Ponadto zdaniem Williamsa niskie stopy procentowe na rynkach światowych powodują, że trudniej będzie w przyszłości poradzić sobie z recesją. Z tego względu nie wyklucza on w razie konieczności dołączenia ujemnych stóp procentowych do listy narzędzi w polityce monetarnej.

EUR/USD

Notowania eurodolara utrzymują się powyżej kluczowych średnich kroczących EMA (50-, 100- i 200-okresowej) w skali dziennej, co sprzyja stronie popytowej na tej parze. Para jak na razie ma jednak problem z wyjściem powyżej lokalnych szczytów w rejonie 1,1660/80 i 61,8% zniesienia Fibo całości impulsu spadkowego z poziomu 1,2092. Najbliższe wsparcie w postaci 50-okresowej średniej EMA w skali D1 znajduje się na poziomie 1,1726.

USD/CAD

USD/CAD pozostaje stabilny w oczekiwaniu na dzisiejsze dane o inflacji z Kanady. Notowania wspierają się na linii trendu wzrostowego, której ewentualne przełamanie z technicznego punktu widzenia doprowadzi do powrotu notowań w okolice wsparcie w postaci 100-okresowej średniej EMA w skali D1 na poziomie 1,2665. Najbliższy opór wyznacza 200-okresowa średnie EMA na poziomie 1,2810. Dzisiejsze dane mogą wpłynąć na podbicie zmienności na tej parze. Jak na razie sytuacja techniczna sprzyja kontynuacji wzrostów.

Zespół Noble Markets wspiera  edukację inwestorów o rynkach zagranicznych dzięki cyklicznym szkoleniom internetowym. Bezpłatne interaktywne spotkania z naszymi specjalistami pomagają w zrozumieniu mechanizmów, które kierują zmianami cen walut, surowców, towarów i akcji na całym świecie. SPRAWDŹ LISTĘ SZKOLEŃ>>>tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here