Naga MarketsTermin Brexitu – opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię przypada na 31 października. W związku z tym do najwyższych poziomów spośród walut grupy G-10 rośnie oczekiwana, implikowana zmienność funta w relacji do dolara w okresie 3- i 6-miesięcznym.

Wskazane wyżej okresy oczekiwanej zmienności dotyczą zarówno okresu przed jak i po dacie Brexitu. Oczekiwana zmienność funta do dolara w okresie 3-miesięcznym osiągnęła wczoraj poziom 8,72%, a wskaźnik sześciomiesięczny był bliski poziomowi 9,5%. Tak wysokich wskazań nie odnotowano od kwietnia br.

Inwestorzy nie wierzą w no-deal Brexit 31 października?

“Biorąc pod uwagę jaka jest stawka, gdyby Wielka Brytania wyszła bez porozumienia, zmienność funta szterlinga powinna być znacznie wyższa” – uważa Esther Reichelt, strateg walutowy w Commerzbank AG. Przy okazji przytacza przykład wzrostu zmienności dla pierwotnego terminu Brexitu (29 marca), kiedy podobne wskazania znalazły się na półtorarocznych maksimach.

„To pokazuje, że większość uczestników rynku spekuluje na temat kolejnego odłożenia terminu Brexitu przedłużenia i najprawdopodobniej dalszych negocjacji, co może doprowadzić do faktyczne decyzji odnośnie tego, jakiego rodzaju Brexitu można oczekiwać w przyszłości” – dodała Reichelt.

Niedoszacowane ryzyko braku umowy

Sekretarz Brexitu w Wielkiej Brytanii Steve Barclay powiedział wczoraj, że aktualne ryzyko nie zawarcia porozumienia z Unią Europejską jest „niedoszacowane” przez rynek.

Prawodawcy zapytali ponadto Barclaya czy uważa, że ​​UE będzie skłonna zaoferować ustępstwa, które sprawią, że umowa rozwodowa będzie możliwa do zaakceptowania przez Parlament, który wcześniej trzy razy odrzucił obecne porozumienie.

Korekta notowań funta

We wtorek kurs funta do dolara osunął się do poziomów sprzed ponad dwóch lat, a wczoraj minima zostały jeszcze pogłębione. Jednakże do zamknięcia sesji, kupującym na GBP/USD udało się odrobić niewielką cześć wcześniejszych strat. Dziś o poranku funt również nieznacznie zyskuje. Najbliższy opór znajdziemy teraz w okolicach 1,2583. Dopóki notowania znajdują się pod tym poziomem, dalsze osunięcia są wysoce prawdopodobne.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs funta do dolara (GBP/USD) - wykres dzienny - 18 lipca 2019
Kurs funta do dolara (GBP/USD) – wykres dzienny – 18 lipca 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here