Naga MarketsJuż dziś, punktualnie o godz. 16:00 czasu polskiego poznamy decyzję monetarną Banku Centralnego Kanady (BoC). Konsensus rynkowy zakłada, że BoC zdecyduje podczas grudniowego posiedzenia o utrzymaniu swoich stóp procentowych na niezmienionym poziomie (0,25 proc.).

  • Już dziś odbywa się posiedzenie Banku Kanady
  • Zdaniem analityków, boć nie zmieni w grudniu stóp procentowych
  • Kurs dolara kanadyjskiego najwyżej od maja 2018 r.

Posiedzenie BoC nic nie zmieni 

Credit Suisse spodziewa się, że retoryka Banku Kanady pozostanie niezmienna, sugerując brak możliwości dalszych obniżek stóp proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
– W międzyczasie, oczekiwania rynkowe wobec BoC pozostają najbardziej jastrzębie w G10 – dodaje Credit Suisse.

Analitycy Wellsa Fargo podzielają zdane, że BoC nie zdecyduje się w grudniu na jakakolwiek zmianę poziomu stóp proc. Uważają przy tym jednak, że decydenci banku wykorzystają to spotkanie do omówienia przyszłej ścieżki swojego programu QE.

– Przy stopach procentowych na poziomie 0%, jest mało prawdopodobne, aby decydenci polityczni dokonali jakichkolwiek zmian. W związku z tym, że Bank Kanady nadal zajmuje się zakupem aktywów, jest jednak bardziej prawdopodobne, że politycy wykorzystają (…) spotkanie, aby omówić przyszłą ścieżkę swojego programu luzowania ilościowego – wskazali analitycy.

MUFG Research zauważa jednak, że jakakolwiek aktualizacja wytycznych QE przed 20 stycznia kiedy poznamy zaktualizowane prognozy gospodarcze jest mało prawdopodobna

– COVID, tak jak w USA, eskaluje. Bliskie powiązania gospodarcze Kanady z gospodarką USA oznaczają, że perspektywy wzrostu gospodarczego w krótkim okresie wyglądają słabo w porównaniu z resztą świata – uważają analitycy MUFG.

Kurs dolara najniżej od maja 2018 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/CAD zauważymy, że dolar amerykański osłabia się w relacji do dolara kanadyjskiego już od drugiej połowy marca br. Wskutek tak znacznej deprecjacji, kurs dolara osunął się do najniższego poziomu od maja 2018 roku.

USDCAD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara najniżej od września 2018 r. Frank i euro również silnie w dół w środę, 9 grudnia 2020 r.
Następny artykułGoldman Sachs przewiduje długotrwały rynek byka dla niemal wszystkich surowców
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here