Naga MarketsOkres przed najważniejszymi danymi w miesiącu to czas, w którym duże instytucje finansowe przedstawiają swoje rokowania w stosunku do danych oraz pogląd co może zmienić się na rynku pod ich wpływem. Dziś przyjrzymy się notą banków TD Securities, Wells Fargo oraz japońskiego Nomura Holdings. 


TD Securities: Dane nieco poniżej oczekiwań

Kanadyjski bank inwestycyjny w swoim raporcie sporządzonym przed danymi NFP uważa, że zmiana zatrudnienia w sektorach pozarolniczych osiągnie dokładnie 180k, czyli poziom poniżej dzisiejszych ogólnych szacunków na dzisiejszą publikację. Wg. szacunku, wynik powinien oscylować koło 185k.

Jak mówią analitycy banku: “Temat produkcji powinien powrócić i zrekompensować pewnym opóźnieniem wynik w usługach prywatnych. ISM i badania regionalne pozostają w zgodzie z drukiem listy płac na poziomie 200 tys. lub wyższym. Jednak warto pamiętać, że wrześniowe wyniki zazwyczaj rozczarowują oczekiwania, a następnie pojawiają się kolejne korekty w górę po słabszym okresie. Dodatkowo, biorąc pod uwagę huragan Florence – to również może zmniejszyć szacowaną liczbę, co jest zgodne z poprzednimi epizodami złej pogody – i to pomimo silnego trendu z wrześniowego ADP“. Analitycy dodają również, że huragan i warunki pogodowe, powinny mieć negatywny wpływ na przepracowane godziny, co oznacza wzrost średnich godzinowych zarobków.

“Dolar amerykański powinien podążać wraz ze wskazówkami płynącymi z rynku stóp procentowych. Niedawne załamanie kursów i długie pozycjonowanie dolara amerykańskiego uwydatnia asymetrię reakcji w przypadku, gdyby płace nie spełniały oczekiwań. USDJPY powinien być kluczowym barometrem dla reszty rynków, a my spodziewamy się, że 115 będzie ogromnym oporem” – dodaje bank w nocie.

Zobacz również: Poranny przegląd rynków – NFP, podsumowanie azjatyckiej sesji

Wells Fargo: Ponosimy szacunki NFP do poziomu 210 tyś. po danych ISM

Amerykański holding finansowy z siedzibą w San Francisco z kolei uważa, że dane powinny być o wiele wyższe, niż ogólne przewidywania wobec dzisiejszych danych z godziny 14:30. Tak mocno podniesione szacunki analitycy banku argumentują tym, że aktywność w USA wzmocniła się we wrześniu wraz z indeksem ISM, który utrzymuje się nadal na bardzo wyskoich poziomach.

Analitycy banku piszą we wczorajszym raporcie: “Wskaźnik ISM dla przemysłu nieprodukcyjnego osiągnął we wrześniu 21-letni rekord, skacząc o 3,1 punktu do 61,6 punktu. Wzrosła bieżąca aktywność, nowe zamówienia i dostawy. Nadal rosną zapasy, częściowo dzięki zwiększonemu poziomowi zamówień eksportowych. Wskaźnik zatrudnienia wzrósł do rekordowego w historii poziomu 62,4. Na tej podstawie również podnieśliśmy naszą wrześniową prognozę płac pozarolniczych do poziomu 210.000 z wcześniejszych szacunków 185.000“.

Oczekiwania banku Nomura – wzrost zatrudnienia pozarolniczego do 180k

Analitycy z banku Nomura wyjaśnili w nocie, że spodziewają się wzrostu zatrudnienia pozarolniczego do poziomu 180 tys. osób we wrześniu, co oznacza nieznaczne spowolnienie w stosunku do tempa z 201 tys. osób w sierpniu i nieco poniżej sześciomiesięcznej średniej wynoszącej 192 tys. osób.

Analitycy wyjaśniają: “Nasze szacunki pozostają w zgodzie z prognozą wzrostu gospodarczego na poziomie około 3%. Wskaźniki zatrudnienia w ciągu miesiąca pozostawały na zdrowych poziomach i podwyższonymi regionalnymi wskaźnikami zatrudnienia w badaniu biznesowym. Nie spodziewamy się, aby huragan Florence, który w połowie września terroryzował Karolinę, miał istotny wpływ na liczbę miejsc pracy we wrześniu“. Bank dodaje w nocie również, że najnowsze badania wskazują, że w szacunkach zostały uwzględnione utrudnienia na rynku pracy w związku z warunkami pogodowymi w  Stanach i nie powinno mieć to wpływu na dzisiejszy odczyt – w kontraście do tego, co miało miejsce podczas huraganu Harvey w zeszłym roku, kiedy to czas huraganu mocno wpłynął na szacunki i finalny wynik danych.

Może Cię zainteresować: Przygotuj się do tradingu w nowym tygodniu – NFP ruszy USD?

Po 3-tysięcznym spadku zatrudnienia w sierpniu, spodziewamy się, że pracodawcy we wrześniu dodadzą około 10k netto nowych miejsc pracy. Jednak wraz ze wzrostem napięć w handlu światowym, dalsze oznaki osłabienia w zatrudnieniu w przemyśle mogą zapowiadać szersze spowolnienie w działalności przemysłowej, znacznie zwiększając znaczenie wrześniowych danych” – dodają analitycy.

Mimo ostatnich odczytów, które uwzględnia w swoich szacunkach amerykański Wells Fargo – Nomura pozostaje sceptyczna uważając, że tak dobre wyniki niekoniecznie muszą wpływać na teraźniejsze odczyty danych. Jak widać – mimo zróżnicowania szacunków największych banków, duża ich część wyznacza swoje prognozy na poziom niższy niż wskazują ogólne szacunki na poziomie 185k. Dane zostaną opublikowane punktualnie o godzinie 14:30. Po dzisiejszych danych oczekuje się znacznej reakcji rynków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here